LipjaniPress

Berat Buzhala godet Shpend Ahmetin dhe e quan Kavec

Lajme Lipjani

Buzhala ne postimin e tij permes rrjetit social, Facebook ja merr ftyren Shpend Ahmetit,
ja edhe postimi i plot i Beratin:

Po thote qe e mbane mend si femije kur prindi i tij çohej ne 2-3 te mengjesit per me i pa Frejzerin, Formanin, Muhamed Aline dhe Holmesin.
Shpendi ka linde ne vitin 1978. Betejat ne mes treshes se famshme, Frejzer, Foreman dhe Ali, jane zhvilluar ne harkun kohor 1971-1974. Ne kete kohe Shpendi i ka pase minus 4 vjet dhe minus 7 vjet.
Boll po mbane mend dreqi. Une kujtimet e para te boxit i kam ne vitin 1985, Holmes vs Springs. Ky thiu po mbane mend edhe per rikferc. M’i dhane pak zor ky thote qe i kujtohen edhe demonstratat e vitit 1968.
Pse bre bir po rren? Pse po bohesh kavec?
Pse?
Per llajka?
Po t’i thuje m’ka kallxu baba, se edhe i jemi m’ka kallxu.
Lodhe shpirtin ma ka tuj m’kallxu. Po get ne ate kohe ka pase pak ngjarje, kah u sillle m’thojke qysh Foremani i ka pase t’ramet si kali, qysh Frejzeri ka qene si flutur, e qysh Alia i ka pase dyjat kapak.
Per qe rren njeri pa hak pa hile, pa asnje zor, pa bigarihak, vec ty te kam pa.
Rrenc nuk lind – behesh./Lipjanipress.com//

Facebook Comments
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

“Harvey” thyen rekordin amerikan me 1.250 milimetra shi për 58 orë

lipjanipress

Ky është parashikimi i motit për sot

lipjanipress

Lipjan: Zvarritja e rrethrrotullimit kthehet ne “pikë të zezë”

lipjanipress

Kryetari Ahmeti nderon kampionin olimpik në mundje Shaban Tërstena

lipjanipress

Mbi dy orë pritje për një kontroll në QKUK

lipjanipress

Vjen një informacion për kuponët fiskalë

lipjanipress

Reagon Gazmend Abrashi, i përmendur si sekser i Dino Asanajt në Zona Express

lipjanipress

Mustafa: Qeveria fajtore pse sektori publik është më i favorizuar se ai privat

lipjanipress

Policia për 24 orë shqipton numër rekord të gjobave në trafik

lipjanipress

Kaos komunikacioni në qendër të qytetit në rrugën  Gjergj Fishta.(VIDEO+FOTO)

lipjanipress

Veliaj: Brenda 5 viteve Tirana do të jetë epiqendër e Ballkanit

lipjanipress

Përurohet projekti “Sistemi i unifikuar i adresave” në Komunën e Lipjanit(FOTO)

lipjanipress
Skip to toolbar