LipjaniPress

Beteja moderne e Kosovës – Thaçi i jep ujë Vuçiqit (Foto)

Lajme

Revista më e vjetër dhe më e madhja politike në Serbi, NIN, i është kundërvënë ashpër kryeministrit, Aleksandar Vuçiq.
Në numrin më të ri, i cili do të dale në treg nesër, NIN në ballinë ka vendosur fotografinë ku shihet presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi dhe kryeministri i Serbisë, Aleksandar Vuçiq.

“Keqpërdorimi i Kosovës”, është titulli ballinës, ndërsa shihet presidenti Thaçi “duke i dhënë ujë” Vuçiqit i cili nga “Beteja për Kosovën” ka mbetur i plagosur rëndë dhe po jep shpirt.

Fotografia e ballinës në NIN është “kopje” e Betejës së Kosovës të vitit 1389 kur forcat ballkanike dështuan pengimin e shtrirjes së Perandorisë Osmane në Ballkan. /lajmi.net

Facebook Comments Box
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Rashiq: Lista Srpska është dashur ta rrëzojë Qeverinë

lipjanipress

Kryesuesja Vlora Limani-Hajnuni seancën e të Mërkures e quan të përfunduar.(VIDEO)

lipjanipress

Këta ish udhëheqës të UÇK’së janë në Listën e Zezë të SHBA’së (Dokument)

lipjanipress

Lëvizja “Stop Operacionit Soros”: Uashingtoni ta revidojë punën e USAID-it në Maqedoni

lipjanipress

33 anëtarë të LDK-së në Mitrovicë i bashkohen iniciativës së Vjosa Osmanit

lipjanipress

I ati i Ramush Haradinaj shpreh gëzimin për 17 Shkurtin dhe mërzinë për djalin

lipjanipress

Berisha e quan Thaçin “kryerrenc të Kosovës

lipjanipress

NJOFTIM: Rezultatet e vlerësimit të përzgjedhjes së ndërtesave përfituese për pjesëmarrje në projektin

lipjanipress

Suedia i mbron zyrtaret e veta që veshën shami gjatë vizitës në Iran (Foto)

lipjanipress

« Shoqata Bereqeti » ndihmon 150 familje në Lipjan

Granit

Kroatëve po iu pengon arrestimi i Haradinajt, akuzojnë Serbinë

lipjanipress

Pas sulmit terrorist në Londër, Parlamenti merr një vendim

lipjanipress
Skip to toolbar