LipjaniPress

Blerim Ruzhdi Ukaj: Biografia e Kandidatit për Asamblenë Komunale të Lipjanit nga Lëvizja Vetëvendosje!

Lajme Lipjani Zgjedhjet 2017

BLERIM RUZHDI UKAJ
Blerim Ruzhdi Ukaj: Kandidat për Asamblenë Komunale të Lipjanit nga Lëvizja Vetëvendosje! Kandidati për Asamblenë Komunale të Lipjanit nga radhët e VV-së, z. Blerim Ukaj, i cili mban nr. 20, është njëri ndër zërat e arsyes duke qenë edhe një përfaqësues i denjë dhe i sinqertë në përfaqësimin e zgjedhësve të tij .
Blerimi ka lindur më 27.04 1980 në fshatin Dobrajë e Madhe, ku edhe e ka mbaruar shkollën fillore, ndërsa të mesmen në QAM “Ulpiana” në Lipjan. Z. Ukaj rrjedh nga një familje atdhetare, e cila ishte e përndjekur nga sistemi i atëherëshëm komunist në Kosovë.
Blerim Ukaj tani punon në tregti që nga viti 1996, si një afarist i suksesshëm. Blerimi merret edhe me aktivitete sportive, ku shquhet për punën e tij. Ai në vitin 2016 zgjedhet kryetar i Klubit të Futbollit “Arbëria” të Dobrajës së Madhe. Ndërsa në politikë i bashkangjitet Lëvizjes Vetëvendosje. Duke e parë angazhimin dhe dëshirën për punë, kryesia e VV-së e ka emëruar për kandidat të mundëshëm për asambleist të Komunës të Lipjanit. Blerimi qëndron besnik ndaj punës dhe përgjegjësisë së tij para elektoratit dhe zotohet se do të qëndrojë pranë tyre.
Me mendje dhe me zemër për Lipjanin! I juaji Blerim Ukaj

Facebook Comments
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Në Lipjan Therr me thikë kushëririn

lipjanipress

Kryetari Ahmeti ka inspektuar asfaltimin e rrugëve në Gadime

lipjanipress

Ambasadori i SHBA’së thirrje prokuroreve e gjykatëseve: Luftojini kriminelët

lipjanipress

Sindikata e Doganës e shqetësuar për sulmin ndaj oficerëve doganorë në Vushtrri

lipjanipress

E rrahu dhe e la të zhveshur ish-të dashurën në rrugët e Shkupit

lipjanipress

Lajçak telefonon Vjosa Osmanin, Lutfi Hazirin e Fatmir Limajn, tregon për çfarë biseduan

lipjanipress

Arrestohet një hetues policor i krimeve ekonomike

lipjanipress

U bënë gati katër muaj të bllokimit të punës së Kuvendit komunal nga Kryesuesja e KK- së në mënyrë të jashtëligjshme duke shkel rëndë LVL

lipjanipress

Shpend Ahmeti vazhdon të bëhet “horë me tupan” (Foto)

lipjanipress

Qytetari në Resnjë ndërroi jetë përderisa prente dru

lipjanipress

Gazeta Metro: Vritet Lavdrim Muhaxheri

lipjanipress

Lipjan: Zvarritja e rrethrrotullimit kthehet ne “pikë të zezë”

lipjanipress
Skip to toolbar