LipjaniPress

Bojkot klubit, tifozët lipjanas kërkojnë shkarkimin e kryesisë!

Football Lajme

Tifozët e Ulpianës njihen për pasionin dhe mbështetjen ndaj skuadrës së tyre. Gjithsesi, në këtë sezon ata kanë qenë shumë të pakët. Ky sezon do të mbahet mend për numrin më të ulët të tifozëve në « Sami Kelmendi », transmeton Ulpianapress.

I vetmi grupim që mbështet skuadrën është tifo-grupi “Tigrat”. Grupimet e tjera mungojnë në stadium prej vitesh. Por, edhe ky grupim i themeluar vite më parë ka paralajmëruar një bojkot nëse nuk shkarkohet kryesia e klubit.

Nëpërmjet një postimi në faqen e tyre në “Facebook”, kryesia e “Tigrave” ka parashtruar një kërkesë ndaj kryetarit të komunës, Imri Ahmeti dhe në rast se nuk plotësohet, ata do të bëjnë bojkot.

Ata tutje kanë vazhduar duke akuzuar zyrtarin e klubit lipjanas për kërcnim ndaj tifozëve.


•KOMUNIKAT•

Ne si tifo grup “Ultras Tigrat “e kemi mbeshtetur klubin si ne Lige dyte ,Lige Pare edhe kur u kon momentet ma te kqija kemi qen afer klubit bashk me disa lojtar qe vet klubi i ka larguar pa deshiren e tynev .Por qe nga inkuadrimi ne Super Lige e kemi bojkotuar ndeshjet shkaki disa individve ne klube qe nuk jau dojn te miren klubit por vetem per interesa te veta.

Ne do te jemi ne bojkot deri ne largimin e tynev ,edhe iu bejm thirrje haptazi te largohen nga klubi sepse e shkatrruan ,Jemi nder ekipet me infrastrukturen me te mire ne Kosove dhe nuk e meritojm renien nga liga.
Fajin kryesor e mban kryesia pasi edhe me transferimet te deshtune me lojtar pa zemer qe nuk ja din vleren faneles vetem jane numra ne fushe pa i llogaritu 4-5 lojtar te tjeret krejt ne shpi.

Lusim kryetarin e komunes se Lipjanit z.Imri Ahmeti te shkarkoj kryesin komplet.

KF Ulpiana dashuri e vetmja me je ti 💙🤍

Facebook Comments Box
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Scott: Kosova nuk duhet të ngutet me ushtri

lipjanipress

Reçica jep një lajm të rëndësishëm për punëkërkuesit

lipjanipress

Asfaltohet rruga e fshatit Resinovc

lipjanipress

Skandal në kopshtet e Tiranës! Edukatorja veprim të turpshëm me fëmijën (Foto)

lipjanipress

Pas luftës serbët e vranë vëllain e Azem Vllasit (Pamje të rënda)

lipjanipress

Ulpiana me gjest fantastik, i liron tifozët nga pagesa e hyrjes për ndeshjen me Dritën

Granit

Deklarata shokuese e ish ushtarit serb: Me eshtrat e shqiptarëve janë shtruar rrugët (VIDEO)

lipjanipress

Lajm i keq për Greqinë, BE nuk nënshkruan ndihmën financiare

lipjanipress

PDK-Lipjan: z. Hajrullahu viziton Tregun e Gjelbërt në Lipjan

lipjanipress

Kryeministri: E zgjidhëm një problem të brendshëm me ndihmën ndërkombëtare (LIVE VIDEO)

lipjanipress

Telashe të mëdha me ngrohje në shkollat e Prishtinës

lipjanipress

Familja e Azem Berishës nga Janjeva në përkrahje të z. Hajrullahu

lipjanipress
Skip to toolbar