LipjaniPress

Britania e zhgënjyer me rezultatet e memorandumit për depolitizim të bordeve

Lajme

15 gushti i vitit të kaluar ishte dita kur u nënshkrua Memorandumi i bashkëpunimit në mes Kuvendit, Ambasadës së Britanisë së Madhe dhe Qeverisë, i cili pati për qëllim depolitizimin e bordeve të agjencive të pavarura.

Por, deri më tani nuk është arritur të përfundojë asnjë proces. Kështu ka bërë të ditur ambasadori britanik në Kosovës, Ruairi O’Connell, që ka qenë mysafir i KTV-së në emisionin “Ekonomia me Erëzën”.

O’Coonnell theksoi faktin se kanë pas përkrahjen e institucioneve vendore, por nëse ky Memorandum nuk shënon hapat e parë të suksesit, do të ndërpritet sepse, siç ka thënë “do t’i vinte turp t’i shpenzonte kot paratë e shtetit të tij”.

“Nuk do të vazhdojmë me projektin, sepse më vjen marre me i shpenzu paratë e Britanisë së Madhe, për një projekt që nuk do të ketë sukses. Duhet ta pranoj që deri më tani kem pasur përkrahjen e Qeverisë dhe Kuvendit, por nuk kemi përfunduar as një proces”, deklaroi O’Connell në emisionin “Ekonomia me Erëzën”, përcjell Koha.net.

I pyetur për përzgjedhjen e drejtorit të doganave, O’Connell tha se ende janë në proces.

Facebook Comments Box
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Studentët protesojnë kundër një vendimi të Donald Trump (Foto)

lipjanipress

Kroacia kërkon 20 mijë punëtorë për sezonin veror

lipjanipress

Në shënimin e 27 vjetorit të themelimit LDK-së, për sukseset dhe të arriturat flet Kryetari Komunës Imri Ahmeti njeherit Kryetar Komune në Lipjan

lipjanipress

Azem Syla mund të gjykohet edhe në Zvicër

lipjanipress

Zjarr në një punëtori në burgun e Idrizovës

lipjanipress

Bordi dhe menaxhmenti i KEK-ut morën pagën e 13-të jashtë ligjshëm

lipjanipress

Presidenti i Serbisë po kërkon paqe me Kosovën, s’flet më për luftë

lipjanipress

Deklarata ‘bombë’ e presidentes kroate për serbët

lipjanipress

LDK fillon t’i bojkotoj seriozisht seancat, nuk e voton marrëveshjen e IPA-s

lipjanipress

Familja e komandant Drinit pranojnë dekoratë nga Presidenti Thaçi

lipjanipress

Suedia i mbron zyrtaret e veta që veshën shami gjatë vizitës në Iran (Foto)

lipjanipress

Kolegji i Gylenit “Mehmet Akif” dënohet me 12 mijë euro, instaloi kamera në toalete

lipjanipress
Skip to toolbar