LipjaniPress

Brukseli, liderëve të Kosovës dhe Serbisë: Qetësohuni

Lajme

Bashkimi Evropian ka thënë se përparimi në normalizimin e marrëdhënieve mes Beogradit dhe Prishtinës tani është i nevojshëm më shumë se kurrë në mënyrë që të ketë paqe dhe stabilitet.

BE u ka bërë thirrje të dyja palëve që t’i përmbahen marrëveshjeve, ta qetësojnë retorikën dhe të vazhdojnë përpjekjet e tyre me qëllim për të ulur tensionet.

“Ne kujtojmë se gjatë takimit të djeshëm në një nivel të lartë politik, presidentët dhe kryeministrat e Serbisë dhe Kosovës janë pajtuar që të përmbahen nga retorika nxitëse dhe deklaratave për të ulur tensionet dhe për t’u përqendruar në punën e mëtejshme”, tha sonte zëdhënësja e Komisionit Evropian, Maja Kocijancic.

Facebook Comments Box
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Agjenti serb: Haradinaj s’u arrestua për krime lufte, prapa tij qëndrojnë njerëz të CIA’s dhe NATO’s (Video)

lipjanipress

Monedha false 100-ëshe qarkullojnë nëpër Prishtinë

lipjanipress

Lipjani si gjithmon zemërgjerë për djaloshin 25 vjec Sejdi Smajli, mblidhen afro 40 mijë euro për pak orë

lipjanipress

Kusari-Lila denoncon Pal Lekajn në prokurori

lipjanipress

Flakadon Gani Banushi: kandidat pë asamblenë komunale në Lipjan

lipjanipress

Nesër në Mitrovicë nisin gërmimet për varrezë të dyshuara masive

lipjanipress

Mbi dy orë pritje për një kontroll në QKUK

lipjanipress

Deputeti i PDK’së i kërkon Mustafës ta ndërrojë Ministrinë e Shëndetësisë

lipjanipress

FSK stërvitet me ushtrinë e Shqipërisë – Demolli nuk e përmend në Tiranë themelin e ushtrisë së Kosovës

lipjanipress

KQZ-ja mund të mbetet pa kryetar

lipjanipress

Kroacia dhe Çekia me qëndrime të ndryshme rreth anëtarësimit të Kosovës në NATO

lipjanipress

Dosje e FDH-së si i fshihte Serbia krimet në Kosovë

lipjanipress
Skip to toolbar