LipjaniPress

Buja tregon se kush e bindi të heq dorë nga kandidimi për deputet

Lajme Lipjani

Shukri Buja nga Partia Demokratike e Kosovoës, ka thënë se nuk do të jenë në listën e këtij subjekti për deputet pas kërkesës se miqve ndërkomëbtar qe njerëz me aktakuza të mos jenë pjesë e listave zgjedhore.

Buja ka thënë se as vet nuk ka qenë i interesuar qe të jetë në listë për sa kohë qe nuk përfundon procesi i tij gjyqësore.

“Unë nuk kam qenë i interesuar për të qenë në listë për shkak të kërkesave të miqve ndërkombëtar e në veçanti amerikanëve të cilët kanë kërkuar qe njerëzit me aktakuza të jenë pjesë e listave. Kam insistuar edhe në degë dhe qendër dhe ky ka qenë qëndrim im me kohë. Pra, nuk jam pjesë e listës për shkak të koalicioneve dhe dhe për shkak të qëndrimit tim për mospërfshrije deri të përfundoj aktakuza” ka thënë Buja për ‘Indeksonline’.

Aktakuza e ngritur ndaj tij, sipas tij, nuk do të duhej të ndodhte fare.

“Unë pres qe gjykata të marrë vendimin e merituar . Pres shpejt qe kjo çështje të kryhet sepse nuk ka asnjë bazë për më vazhdu procesin”, ka shtuar Buja.

Ish deputeti i PDK-së ishte ndër më të zëshmit për prishjen e qeverisë Mustafa dhe shkuarjen e vendit në zgjedhje të parakohshme

Facebook Comments
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Zaev: Ivanov të mos humbë kohë, të na e japë mandatin

lipjanipress

Aksident tragjik në Lluzhan të Podujevës, vdes një fëmijë (FOTO)

lipjanipress

Kush është Avdullah Hoti, kandidati për Kryeministër i LDK’së?

lipjanipress

Fotot e rralla: Ana e butë e presidentit të ri amerikan

lipjanipress

Shumë fshatra të Lipjanit tashmë tre ditë pa rrymë

lipjanipress

Zbulohet lista, këta janë kandidatët për deputetë nga PDK-ja

lipjanipress

Mustafa: PDK dështoi në Qeveri, u dorëzua edhe para AAK’së

lipjanipress

Bie numri i përdoruesve të heroinës, rritet ai i narkotikëve të tjerë

lipjanipress

Ja çka thonë të moshuarit për mungesën e WC-ve publike në Prishtinë (VIDEO)

lipjanipress

Organizatat e Shoqërisë Civile të Komunës së Lipjanit shqyrtuan prioritetet e programit ReLOad

lipjanipress

Pushimet e Ivanka Trump me të dashurën e Vladimir Putinit në Dubrovnik (Foto)

lipjanipress

Ramiz Lladrovci ua ndërron pozitat disa drejtorëve në Drenas

lipjanipress
Skip to toolbar