LipjaniPress

Buja tregon se kush e bindi të heq dorë nga kandidimi për deputet

Lajme Lipjani

Shukri Buja nga Partia Demokratike e Kosovoës, ka thënë se nuk do të jenë në listën e këtij subjekti për deputet pas kërkesës se miqve ndërkomëbtar qe njerëz me aktakuza të mos jenë pjesë e listave zgjedhore.

Buja ka thënë se as vet nuk ka qenë i interesuar qe të jetë në listë për sa kohë qe nuk përfundon procesi i tij gjyqësore.

“Unë nuk kam qenë i interesuar për të qenë në listë për shkak të kërkesave të miqve ndërkombëtar e në veçanti amerikanëve të cilët kanë kërkuar qe njerëzit me aktakuza të jenë pjesë e listave. Kam insistuar edhe në degë dhe qendër dhe ky ka qenë qëndrim im me kohë. Pra, nuk jam pjesë e listës për shkak të koalicioneve dhe dhe për shkak të qëndrimit tim për mospërfshrije deri të përfundoj aktakuza” ka thënë Buja për ‘Indeksonline’.

Aktakuza e ngritur ndaj tij, sipas tij, nuk do të duhej të ndodhte fare.

“Unë pres qe gjykata të marrë vendimin e merituar . Pres shpejt qe kjo çështje të kryhet sepse nuk ka asnjë bazë për më vazhdu procesin”, ka shtuar Buja.

Ish deputeti i PDK-së ishte ndër më të zëshmit për prishjen e qeverisë Mustafa dhe shkuarjen e vendit në zgjedhje të parakohshme

Facebook Comments
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Kosovari dorëzohet në polici, pranon se kreu vrasje natën e Pashkëve në Vjenë

lipjanipress

“Shqiptarët nuk vlejnë për ne!” Gazetari shqiptar i përgjigjet Marine Le Pen: Shqiptarët të dhanë Napoleonin, Nënë Terezën, mos doni edhe…

Press Lipjani

Sekseri që merr para për mbylljen e hetimeve

lipjanipress

Sot u mbajt takimi i Grupit Joformal për Transparencë në Komunën e Lipjanit

lipjanipress

Dr. Fitim Selimi edhe solemnisht ka pranuar nominimin Kandidat per Kryetar te Lipjanit.

lipjanipress

Edhe ushtarët maqedonas bëjnë shqiponjën

lipjanipress

Sabit Pacolli:Tentim vrasja ndaj avokatit, Azem Vllasi, është një sulm ndaj drejtësisë në Kosovë.

lipjanipress

Hoxha: Kosova, përpos BE’së, nuk ka alternativë tjetër

lipjanipress

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje – Qendra në Lipjan z. Selatin Retkoceri, me bashkëpunëtorët vizituan Krojmirin, Shalen, dhe Kleçken:

lipjanipress

Ish Kryeministri i Kosoves ndërron jetë!

lipjanipress

Të shtëna me armë në një shkollë në Francë, ka të plagosur

lipjanipress

IMRI AHMETIN SHPIFJET NUK E SHPËTOJNË DOT NGA DREJTËSIA

lipjanipress
Skip to toolbar