LipjaniPress

Bujani që vetëm para pak ditësh ka formuar nëndegën e Nismës, po tregon që çdo ditë po e rritë përkrahjen për kandidatin për kryetar të Lipjanit z.Heset Sahiti, duke u bazuar në programin tij zgjedhor.

Lajme Lipjani Zgjedhjet 2017

z.Heset Sahiti, duke u bazuar në programin tij zgjedhor.

Premton:
1. Zgjidhjen e problemit të trajtimit të ujerave të zeza,
2. Asfaltimin e të gjitha rrugicave te lagjeve,
3. Trotuarin deri tek shkolla,
4. Ndriçimi publik,
5. Fushën e sportit,
5. Ujësjellësi dhe
6. Grantet për bujqësi, si prioriteti numer 1 nga programi zgjedhor i Nismas.

Në takim ishin prezent z.Shukri Buja anëtar i kryesisë së NISMA për Kosovën dhe kandidatët për asamble komunale.

Jemi të binduar që më 22 tetor NISMA do të jetë subjekti i parë politik dhe Heset Sahiti kandidati më i votuar në Lipjan.

Koha për Heset SAHITIN Voto 31

Facebook Comments
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Përkujdesja për të pastrehët, të uriturit dhe të varfrit ështe një nga misionet e Hoxhë Naser Baftiut njëkohesisht edhe Drejtor i Shoqatës Dora e Lirë

lipjanipress

Vetëvendosje u shkon tek dyert qytetarëve për t’i thirrur për protestën e nesërme

lipjanipress

Blerondi nga Peja ka nevojë për ndihmën tonë për shërim jashtë vendit

lipjanipress

Kandidati për president të Serbisë: Kosova është e pavarur, duhet ta njohim

lipjanipress

Konjufca përjashton mundësinë e bashkëpunimit LDK-VV në të ardhmen

lipjanipress

Gjendet i vdekur një kumanovar në rrugë

lipjanipress

Mashtrimet me kontrata të falsifikuara për tender në MASH’t – Detajet e aktakuzës ndaj ish-Ministrit Buja

lipjanipress

Këtu përqafohen Prindërit horror në gjykatë

lipjanipress

Vuçiq: BE’ja tani nuk po e kërkon njohjen e Kosovës

lipjanipress

Fati i murit në Mitrovicë varet nga bisedimet në Bruksel

lipjanipress

Merkel paralajmëron Trumpin për masat proteksioniste

lipjanipress

Gallatë e madhe në internet, për linjën e parë të fluturimit Beograd – Prishtinë (Foto)

lipjanipress
Skip to toolbar