LipjaniPress

Çelaj lë Ministrinë, në kërkim të kandidaturës për Prishtinën

Lajme

Lirak Çelaj ka dhënë dorëheqje nga posti i tij si zëvendësministër i Drejtësisë. Arsyeja e kësaj dorëheqje është angazhimi i tij partiak. Një degë e PDK-së në Prishtinë, madje e ka propozuar Çelajn që të jetë kandidat, por Kadri Veseli ende s’e ka thënë fjalën për këtë.

Çelaj ka thënë për Gazetën Express se për këtë do të vendosë partia.

“Lidhur me atë se a do të jem kandidat për kryetar të Komunës së Prishtinës ende nuk isha deklaruar. Ende nuk jemi në procesin e zyrtarizmit të kandidatëve. Megjithatë unë do të angazhohem në fuqizimin e degës. Vetë fakti që po angazhohem në degë gjithçka shkon në atë drejtim, por meqë ende nuk është marrë vendimi përfundimtar si parti ende nuk jemi në atë fazë”, ka thënë Çelaj. Ai ka thënë se dorëheqjen e tij e ka bërë me dijeninë e kreut të partisë Kadri Veselit.

Facebook Comments
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

VMRO apel gjykatësve: Mos bashkëpunoni me Prokurorinë Speciale

lipjanipress

U mbajt mbledhja e 3-të me radhë e Kuvendit Komunal të Lipjanit

lipjanipress

Walker dhe drejtuesit e Opozitës tregojnë se çka u bisedua në takimin e sotëm (Video)

lipjanipress

Haradinaj: Gjykata franceze s’do të ngutet, s’ekstradohem në Serbi

Press Lipjani

Parashikimi i motit për pesë ditët e ardhshme

lipjanipress

Monedha false 100-ëshe qarkullojnë nëpër Prishtinë

lipjanipress

POLITIKANË DHE KOLEGË I DALIN NË MBROJTJE GAZETARES XHARRA

lipjanipress

LËVIZJA VETËVENDOSJE! QENDRA NË LIPJAN PREZENTON PROGRAMIN ME TË CILIN DO TË UDHËHEQ KOMUNËN

lipjanipress

Lokja nga Lipjani të cilës iu vranë 5 meshkuj të shtëpisë rrëfen se si e shau serbin në sy (Video)

Granit

ME VETËVENDOSJE EDHE JANJEVA GATI PËR NDRYSHIM(FOTO)

lipjanipress

Mblidhet Këshilli i AAK’së (FOTO)

lipjanipress

Lideri i Hezbollahut: Jemi optimist sepse Shtëpinë e Bardhë tash e udhëheq një idiot

lipjanipress
Skip to toolbar