LipjaniPress

Dardan Molliqaj mashtroi kur tha se muri vetëm do të shkurtohet (FOTO)

Lajme

Sekretari Organizativ i Vetëvendosjes, Dardan Molliqaj kishe mashtruar dje fansat e tij kur kishte deklaruar se muri nuk do të rrënohet, por vetëm do të shkurtohet.

Në fakt, sot, muri është rrënuar i tëri dhe nuk ka mbetur asnjë centimetër i asaj pengese e ndërtuar nga pushteti lokal i Mitrovicës Veriore.

“QEVERIA PO MASHTRON. MURI NUK PO RRËNOHET POR VETËM PO SHKURTOHET! Pse Qeveria nuk ka treguar se çka nënkupton pika e tretë e marrëveshjes ku parashihet dizajni i ri që kufizon lirinë e lëvizjes në atë pjesë, ku siç po shihet, në fakt muri nuk do të rrënohet por vetëm do të shkurtohet?!”, kishte shkruar Molliqaj, të shtunën, kur u dha lajmi se Ministria e Ambientit dhe Komuna e Mitrovicës Veriore arritën marrëveshje për heqjen e murit.

Megjithëkëtë, Molliqaj kishte vënë në dyshim këtë marrëveshje duke thënë se Qeveria arriti marrëveshje me struktura kriminale.

“Pse duhet që Qeveria të bëj marrëveshje për heqjen e një ndërtimi ilegal, që për më tepër paraqet agresion të Serbisë në Kosovë?! Pse në një rast të tillë duhet të jenë prezent edhe ndërkombëtarët?! Prandaj them që kjo Qeveri nuk duhet të bëj ASGJË lidhur me veriun, sepse çkado që bën (edhe nëse duket mirë në shikim të parë) është e dëmshme për shtetin. Qasja e saj avantureske na solli këtu. Çështja e veriut të vendit mund të zgjidhet vetëm me një qeveri të re që ka qasje të re”, ka shtuar ai.

Ndërkohë, sot, Sekretari Molliqaj ende s’e ka thënë asnjë fjalë për heqjen e murit.

Facebook Comments Box
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Vuçiq e Bërnabiq në takim që nga ora 10, flasin për Kosovën

lipjanipress

Krimi i organizuar me emigrantë – në Gjykatën e Apelit arrijnë 178 dosje

lipjanipress

Roberts: Serbia dhe Kosova duhet të shkëmbejnë territorin

lipjanipress

Këto vende do të kenë ndërprerje të rrymës në fillim të muajit shkurt

lipjanipress

Krijimi i Qeverisë së re proces i komplikuar, ja çfarë thonë analistët

lipjanipress

Ku mbet gjaku, A mjafton kjo?.

lipjanipress

“Harvey” thyen rekordin amerikan me 1.250 milimetra shi për 58 orë

lipjanipress

Kush e do Vizën B, tash e tutje duhet ta bëjë këtë gjë

lipjanipress

Nga kjo datë do të gjobiteni nëse s’keni gomat e dimrit dhe zinxhirët në veturë

lipjanipress

Lëvizja Vetëvendosje – Lipjan:PËRKRAHJA E MADHE PËR KRYETARIN RETKOCERI NË JANJEVË E KA FUTUR NË PANIK IMRI AHMETIN

lipjanipress

Deputetja e Vetëvendosjes e pranon se Shpend Ahmeti ishte në jaht, ankohet për reagimet

lipjanipress

Partitë politike ta gjejnë një formulë për Demarkacionin, thotë Haliti

lipjanipress
Skip to toolbar