LipjaniPress

Deda: Partia jonë në maj del me kandidatin për Prishtinë

Lajme

Partia që u themelua nga Ilir Deda dhe Mimoza Kusari-Lila është duke punuar për zgjedhjet lokale që do të mbahen këtë vit në Kosovë.

Njëri nga udhëheqësit e Partisë më të re në Kosovë “Alternativa”, Ilir Deda ka thënë për lajmi.net se koncepti i partisë që e kanë themeluar ka të bëj nga niveli komunal për të vazhduar në nivelin qendror.

Ai ka thënë se në muajin maj do të dalin me emrat e atyre që do të garojnë për Prishtinën.

“Ma vonë, ne me kandidatura për komunë ma merr mendja që dalim në muaj maj. Jemi duke u përgatitur dhe ky ka qenë edhe koncepti i krijimit të alternativës, më fillu nga baza, d.m.th nga niveli komunal. Jemi në proces të fundit, në fazën finale të konstituimit dhe diku ka muaji maj do të dalim me emra”, ka thënë Deda për lajmi.net.

Deda ka thënë se nuk e kanë diskutuar mundësin e tij për të kandiduar për Prishtinën.

“Nuk e kemi diskutuar këtë fazë”, ka thënë Deda.

Deda u shkëput nga Vetëvendosje, ku ishte deputet, ndërsa Mimoza Kusari-Lila që aktualisht është kryetare e Gjakovës, u nda nga AKR-ja e Behgjet Pacollit, për të vazhduar rrugëtimin me partinë e re “Alternativa”

Facebook Comments Box
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Provokim apo aderim!? Gazetari Duriqi kapet “mat” në takim me kryetarin e PDK-së së Lipjanit

lipjanipress

Asnjë qeveri s’mund ta ndalë punën e Gjykatës Speciale

lipjanipress

Shpend Ahmeti flet për jahtin, bëhet horë

lipjanipress

Vucic: Serbët BE’në e shohin si makineri që bën presion për Kosovën

lipjanipress

Mblidhet Këshilli Drejtues i PDK-së në Lipjan Votohet unanimisht lista për kandidat të KK-së Lipjan, 21 gusht 2017

lipjanipress

Gratë e mjelin veten si protestë kundër shfrytëzimit të lopëve (VIDEO)

lipjanipress

Udhëheqja e Alternativës zgjidhet me vota, Deda e Kusari-Lila nuk janë drejtues të saj

lipjanipress

Zgjedhjet presidenciale, Serbia do të hapë 90 vendvotime në Kosovë

lipjanipress

Ministri i Financave Avdullah Hoti, paraqiti sot në mbledhjen e Qeverisë Raportin Vjetor Financiar për Buxhetin e Republikës së Kosovës, për vitin fiskal 2016.

lipjanipress

Dhjetëra pasagjerë evakuohen pas “eksplodimit në metronë e Parisit”

lipjanipress

Ky është plani i Nismës për seancën e së enjtes rreth demarkacionit

lipjanipress

8 janari u lind shkrimtari Anton Pashku

lipjanipress
Skip to toolbar