LipjaniPress

Deliu-Kodra: 22 tetori do dëshmojë fuqinë e PDK’së

Lajme

Deputetja e PDK-së, Blerta Deliu, ka thënë se fuqia e partisë së saj nuk ka humbur dhe se zgjedhjet lokale do ta dëshmojnë këtë.

Ajo ka komentuar qeverisjen e Vetëvendosjes në komunën e Prishtinës, duke thënë se ndjehet e dekurajuar nga qeverisja e Shpend Ahmetit.

“Me komunën e Prishtinës jam e dekurajuar, punëismet që kanë ndodhur në komunë dhe mënyrën si është qeverisur brenda komunës së Prishtinës. Mbetet të shihet në këto zgjedhje. Kemi besuar shumë në kryetarin Ahmeti, por këto zgjedhje do të dëshmojnë qartë se ku do të pozicionohet kjo parti politike”, ka thënë ajo.

Ndryshe, Deliu-Kodra ka komentuar deklaratat e VV-së rreth krijimit të Qeverisë së Ramush Haradinajt.

“Mënyra se si partia Vetëvendosje po i qaset politikës vështirë që do jetë premtues për gjeneratat e veta. Edhe kjo parti do e ketë të vështirë ta bëjë Qeverinë e vetme”, ka thënë ajo.

Facebook Comments Box
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Kjo është pasuria dhe kursimet e Avdullah Hotit, kandidat për kryeministër i LDK-së

lipjanipress

Kaloi valixhen në aeroport, ajo që kapën rrezet X i tmerruan të gjithë

lipjanipress

ISIS-i thirrje për sulme dhe luftë ndaj Evropës gjatë muajit të Ramazanit

lipjanipress

Lideri i AAK’së: Është nder të vizitohen dëshmorët pas një dite të rëndësishme

lipjanipress

Imri Ahmeti LDK-Lipjan (Blinaj) është koha që të qeverisim pa ortak.

lipjanipress

Në fshatin Bregu i Zi të Komunës së Lipjanit është vë gurthemeli i shkollës së re. (FOTO+VIDEO)

lipjanipress

Mjeku Lipjanas Xheladin Rizani merr titullin Kardiokirurg (Specialist i Kirurgjisë së zemrës)

lipjanipress

Nderohen martirët e fshatrave Ribar i Vogël dhe Blinajë (Foto)

lipjanipress

Përkujtohet 18 vjetori i masakrës në tregun e Mitrovicës

lipjanipress

E rëndë! Dy persona me Covid-19 humbin jetën në Lipjan, ja sa ka shkuar numri i viktimave në këtë qytet

Granit

LËVIZJA VETËVENDOSJE-LIPJAN: GADIMJA DËSHMON PËRKRAHJEN PËR SELATIN RETKOCERIN DHE LËVIZJEN VETËVENDOSJE!

lipjanipress

Po duam punë, mjaftë me mashtrime

lipjanipress
Skip to toolbar