LipjaniPress

Deputeti i NISMA-s kërkon kokën e Presidentit për gylenistët e kidnapuar

Lajme

Deputeti nga partia Nisma Socialdemokrate, Milaim Zeka, thotë se organizatori i dëbimit të gjashtë qytetarëve turq, është Presidenti Hashim Thaçi. Sipas tij janë edhe pesë zyrtarë të shtetit që kanë qenë në dijeni për dëbimin e tyre.
„Vetem keta gjashte persona e kane ditur per debimin e 6 intelektualeve turqe ne Kosove

1. Hashim Thaçi, president, organizatori kryesor i ketij akcioni.

2. Behgjet Pacolli, miratuesi dhe ndihmesi kryesor i Thaçit.

3. Abelard Tahiri, Minister i Drejtesise, vetem zbatues i urdherave te Thaçit.

4. Flamur Sefa, Minister i Puneve te Brendeshme, zbatues i urdherave te Pacollit dhe Thaçit.

5. Shefi i AKI-se, zbatues i urdherave te Thaçit, njeriu i cili duhet te arrestohet, te pergjigjet penalisht, dhe te denohet per jeten e gjashte njerezeve.

6. Shpend Maxhuni, zbatues i urdherave te Thaçit, i cili po ashtu duhet te shkarkohet, arrestohet dhe denohet“, shkruan Zeka, transmeton Gazeta Express.

Ai thotë se duhet të shkakrohet Thaçi dhe Pacolli nga pozitat që kanë.

„Viktima te Hashim Thaçit dhe Behgjet Pacollit jan te kater keta persona, te cilet duhet te deshmojne te verteten, pastaj te shkarkohen presidenti, bashke me Pacollin!

Te dy keta njerez kane kryer nje veper penale, kane shkelur Kushtetuten e vendit, kane shkaterruar imazhin e Kosoves, si dhe kane rrezikuar jeten e diplomateve tane neper bote“, përfundon postimi.

Facebook Comments
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Kraishta dhe Varigoci me LDK-në për kryeministrin në ardhje Prof.Dr. Avdullah Hoti

lipjanipress

MD e Serbisë: Kurrë s’kemi fshehur dokumentet për krime

lipjanipress

Qeveria: S’kemi humbur territor, tani ta përmbyllim demarkacionin

lipjanipress

Kushtet e komuniteteve për Kurtin

lipjanipress

Shala tregoj që i takon NISMA-së dhe që NISMA i takon Shalës(VIDEO+FOTO)

lipjanipress

Veton Surroi tallet me vendimin e Qeverisë për t’ia dhënë paratë e sigurimeve veteranëve

lipjanipress

Kryetari i Komunës Imri Ahmeti uron 7 Marsin të gjithë mësimdhënësve

lipjanipress

Kryetari Ahmeti i përkushtuar në përmirësimin e kushteve në shkolla

lipjanipress

Tomë Gashi tregon se kur Haradinaj mund të kthehet në Kosovë

Press Lipjani

Vdekja e 4-vjeçarit nga qentë, helmim masiv i kafshëve të rrugës nëpër Maqedoni

lipjanipress

Asnjë qeveri s’mund ta ndalë punën e Gjykatës Speciale

lipjanipress

Albin Kurti pikëllohet për rrënimin e murit

lipjanipress
Skip to toolbar