LipjaniPress

Deputeti i PDK’së i kërkon Mustafës ta ndërrojë Ministrinë e Shëndetësisë

Lajme

Deputeti nga radhët e PDK-së, Bekim Haxhiu, i ka drejtuar një varg kritikash kryeministrit të vendit Isa Mustafa, lidhur me gjendjen e shëndetësisë në Kosovë. Deputeti i PDK’së i ka kërkuar kryeministrit që ta ndërrojë ministrinë e Shëndetësisë.

Hxhiu ka pyetur ministrin e Shëndetësisë, Imet Rrahmani, se a është percepsion gjendja e rëndë në shëndetësi apo është realitet sepse pati deklaruar se është percepsion.

“Nuk ka sigurime shëndetësore pa implementimin e SISH, pastaj funksionalizimin e AFSH-së që nuk po funksionalizohet për 3 vite. Këto dështime ka qenë dashtë me rezultu me dorëheqje të ministrit dhe ju kryeministër keni pas njerëz më të mirë që të emëroni në atë pozitë”, ka thënë deputeti Haxhiu.

“Si mund të jetë prioritet shëndetësia kur SHSKUK është ende pa barna. Ende nuk ka spital Prishtina”, theksoi ai.

Facebook Comments Box
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Kusari e Sejdiu kërkojnë Komision Hetimi Parlamentar për Politizim të Bordeve dhe Pozitave të Larta

lipjanipress

Rezultatet për demarkacionin publikohen në mars (Video)

lipjanipress

Ish –Drejtori Arsimit në Prishtinë: Ahmeti të japë përgjegjësi për punësimin e 276 militantëve

lipjanipress

Profili i Haradinajt, merr postin që e kërkoi për 13 vjet: Tash le ta tregojë veten

lipjanipress

“ENVER SEKIRAQA I LIRË, ALBIN KURTI NË BURG”

lipjanipress

Gjenerali amerikan: Mund të nis lufta në Europë

lipjanipress

Grabitet shtëpia e kandidatit për deputet (Video)

lipjanipress

Përurohet projekti i përbashkët në mes Komunës së Lipjanit dhe UNDP (Foto)

lipjanipress

Donacion të rëndësishëm nga Gjermania Policis së Kosovës

lipjanipress

Nuland jep dorëheqje nga posti i ndihmës-sekretares amerikane të Shteti

Press Lipjani

Aksidentohet për vdekje motoristi shqiptar në Zvicër

lipjanipress

Nexhat Çoçaj e Shaip Buduri lirohen nga akuzat për korrupsion

lipjanipress
Skip to toolbar