LipjaniPress

Deputetja e Vetëvendosjes e pranon se Shpend Ahmeti ishte në jaht, ankohet për reagimet

Lajme

Albulena Haxhiu është e dyta në Vetëvendosje që e pranon se Shpend Ahmeti kishte qëndruar në jaht, në Budvë të Malit të Zi. Para saj, të njëjtën e kishte thënë edhe anëtari tjetër, Ylli Hoxha.

Haxhiu është ankuar se me publikimin e fotos së Kryetarit të Prishtinës në jaht po tentohet të helmohet opinioni kundër Vetëvendosjes.

“Pas sondazheve të fundit, SHIK-u, assesi nuk po mund të këndellet. Me format e mjetet që dijnë ata, po mundohen ta helmojnë opinionin, pas një fotografie të Shpendit në jaht. Këta që sot po flasin kundër Shpendit, ku strukeshin javen e shkuar, kur u sulmua fizikisht një aktivist politik, ku ishit dje kur RTK, edhe njëherë keqpërdori taksat tona duke transmetuar drejtpërdrejt konventen e PDK!”, ka shkruar ajo.

Shpend Ahmeti u përfshi në skandalin me jahtin pasi gazetametropublikoi e para fotot e tij në bregdeti malazez.

Ahmeti përfshiu edhe fëmijët e tij në këtë skandal, duke publikuar foto, me të cilat mohon se ka shëtitur me jahte në Budvë. Lidhur me këtë çështje pati reagime nga qytetarë e pjestarë të shoqërisë civile.

Sidoqoftë, jahti në të cilin është fotografuar Ahmeti është i kompanisë Devolli, e cila ka mbështet Vetëvendosjen dhe ka lidhje kontraktuale me deputetin Fisnik Ismajli./express/

Facebook Comments Box
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Televizioni publik pritet të bëhet me pagesë

lipjanipress

Vucic:Nga Sarajeva për autoritetet në Prishtinë: goditja e një stilolapsi nuk mund të rrëmben asgjë

lipjanipress

Fajon: Nëse nuk ratifikohet Demarkacioni, Kosovës do t’i duhen vite të tëra për liberalizim (Video)

lipjanipress

Franca vë në shënjestër grupet kriminale shqiptare ne qytetin Bourg-en-Bresse(FOTO)

lipjanipress

Kosovari përdori rrejshëm masakrën e Reçakut, për ta fituar pensionin invalidor në Zvicër

lipjanipress

Lista Srpska: Prishtina të themelojë Asociacionin

lipjanipress

Vuçiq: Serbia ruan paqen në rajon, nuk pranojmë krijimin e ushtrisë së Kosovës

lipjanipress

A e dini se kryeministri i Kanadasë është feminist?

lipjanipress

“Tremben” kandidatët, ngritja e KLP dhe KLGJ mund të futet në ngërç (VIDEO)

lipjanipress

Begaj: Krenar që Nuk Kishte Asnjë të Vdekur nga Rriqrat

lipjanipress

Pas Dardan Molliqajt, me Avdullah Hotin tallet edhe motra e tij

lipjanipress

Policia jep detaje për protestën e sotme kundër ardhjes së Vucicit në Kosovë

lipjanipress
Skip to toolbar