LipjaniPress

Deri kur me projekte të dështuara

Lajme Lipjani

A ka projekte të dështuara në komunën e Lipjanit
Lipjan 22 nëntor
Qytetarët e fshatit Poturovc të komunës së Lipjanit janë të zhgënjyer me projektin e tyre në realizimin e gypave të kanalizimit.Sipas tyre gypat janë vendosur jashtë standardeve. Në këtë projekt ku janë të vendosur gypat në gjatësi enorme nuk janë të vendosura pusetat si dhe janë në një linjë të pandërpre . Gjithashtu,vendosjes së këtyre gypave të kanalizimit u mungon edhe nivelizimi. Ndërkaq, shiritii asfaltit të “ri” i cili përfshinë pjesën gjeografike të këtij fshati është i dëmtuar në masë të dukshme sepse nuk është i shtruar në perimetrat e projektit . Për gjithë këtë mund të shikoni në vide dhe foto,në vijim./LipjaniPress.com


Facebook Comments Box
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Rusia i jep ultimatum Serbisë: Me ne ose me Perëndimin

lipjanipress

Sulmuesi në muzeun e Luvrit dëshironte të ‘hakmerrej për popullin sirian’

lipjanipress

Mimoza Kusari i përgjigjet të përditshmes “Zëri”

lipjanipress

Deklaratë për media e Partisë Liberale të Kosovës

Rexhep Isufi

Njëqind e dyzetë vjetë nga Shpërngulja e Shqiptarëve nga Trojet e Tyre Etnike

lipjanipress

Greqia rinis garën e armatimit me Turqinë, 5 miliardë euro shpenzime

lipjanipress

Sondazhi i organizuar nga LipjaniPress, nxjer fitues kryetarin aktual Imri Ahmeti.

lipjanipress

Rrëfimi i familjes për vdekjen e dyshimtë të punëtorit të Bechtel & Enka

lipjanipress

Skandal në Beograd: “Vëllazëria” serbo-ruse përfundon në therje me thika (VIDEO)

lipjanipress

Mbetet e bllokuar rruga “Eqrem Çabej” pas plagosjes me armë zjarri

lipjanipress

Komisioni i angazhuar për matjen e territorit – “Ndodh që nuk e bëjmë matjen”

lipjanipress

Ish – anëtari i VV’së godet Shpend Ahmetin për jahtin: Pse na shisnit moral (Foto)

lipjanipress
Skip to toolbar