LipjaniPress

DnV nis fushatën “As unë nuk votoj kandidatë të korruptuar”

Lajme

Demokracia në Veprim (DnV), ka lansuar sot zyrtarisht fushatën vetëdijësuese “#AsUnë nuk do të votojë për kandidatë të korruptuar”.

Qëllimi i kësaj fushate është të ndikojë tek partitë politike që të mos përfshijnë në listat zgjedhore kandidatë të përfshirë në dukuri korruptive.

Kjo organizatë joqeveritare ka ftuar që të mos votojnë kandidatët e korruptuar në rast se ata përfshihen në listat zgjedhore për deputetë.

DnV ka bërë të gjitha përgatitjet për vëzhgimin e zgjedhjeve të parakohshme të 11 qershorit. Kjo OJQ ka angazhuar 2700 vëzhgues.

Facebook Comments
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Nënkryetari Tasholli priti në takim përfaqësueset e projektit zviceran Kujdesi Shëndetësor i Qasshëm dhe Cilësor

lipjanipress

Dy policë nga Lipjani shpëtojnë jetën një të moshuare – tentonte të vetëvritej

lipjanipress

Kthehet në rigjykim rasti i Oliver Ivanoviq-it

lipjanipress

Serbët lëshojnë pe, pranojnë të rrënohet muri në Mitrovicë

lipjanipress

HIERARKIA E KRIMIT NË KOSOVË(VIDEO)

lipjanipress

Rrëfimi i familjes për vdekjen e dyshimtë të punëtorit të Bechtel & Enka

lipjanipress

Deputeti i NISMA-s kërkon kokën e Presidentit për gylenistët e kidnapuar

lipjanipress

“Shiu i përgjakshëm” godet Bosnjën dhe Hercegovinën

Press Lipjani

Deputetët Albin Kurti dhe Donika Kadaj- Bujupi mbesin në paraburgim

lipjanipress

SHBA’ja burgos djalin e deputetit rus, reagon keq Rusia

lipjanipress

PDK Lipjan: IMRI AHMETI PËRMES NJERËZVE TË TIJ PO SHANTAZHON DHE KËRCËNON VOTUESIT

lipjanipress

Haradinaj, Vulinit: Shqiptarët s’kanë bërë dhe s’bëjnë kurrë spastrim etnik

Press Lipjani
Skip to toolbar