LipjaniPress

DnV nis fushatën “As unë nuk votoj kandidatë të korruptuar”

Lajme

Demokracia në Veprim (DnV), ka lansuar sot zyrtarisht fushatën vetëdijësuese “#AsUnë nuk do të votojë për kandidatë të korruptuar”.

Qëllimi i kësaj fushate është të ndikojë tek partitë politike që të mos përfshijnë në listat zgjedhore kandidatë të përfshirë në dukuri korruptive.

Kjo organizatë joqeveritare ka ftuar që të mos votojnë kandidatët e korruptuar në rast se ata përfshihen në listat zgjedhore për deputetë.

DnV ka bërë të gjitha përgatitjet për vëzhgimin e zgjedhjeve të parakohshme të 11 qershorit. Kjo OJQ ka angazhuar 2700 vëzhgues.

Facebook Comments
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

8 janari u lind shkrimtari Anton Pashku

lipjanipress

MURAT JASHARI ME “LIRI ATDHEUT” DYSHOHET SE KËRKOI PARA NGA BASHKATDHETARËT PËR VRASJEN E TRADHTARËVE

lipjanipress

Haradinaj: I kam hequr avokatët, tash do të mbrohem vetë

lipjanipress

Serbia ka bllokuar linjën energjetike Kosovë-Shqipëri

lipjanipress

Kusari – Lila zotohet për angazhim të mëtutjeshëm në tolerancën ndërfetare

lipjanipress

Doarsa Kica–Xhelili: kandidate për deputete në Kuvendin e Republikës së Kosovës.

lipjanipress

Dardan Molliqaj mashtroi kur tha se muri vetëm do të shkurtohet (FOTO)

lipjanipress

Këto janë vendet që nesër do të mbesin pa rrymë

lipjanipress

Luftë fjalësh ndërmjet Kroacisë dhe Serbisë. Çfarë thotë Daçiq pasi kolegu kroat i refuzoi kërkesën për takim

lipjanipress

Përkujdesja për të pastrehët, të uriturit dhe të varfrit ështe një nga misionet e Hoxhë Naser Baftiut njëkohesisht edhe Drejtor i Shoqatës Dora e Lirë

lipjanipress

Pamje të tmerrshme në kryeqytet – lypësi i zhveshur në temperatura nën zero (Foto)

lipjanipress

Kryetari Ahmeti kërkon punë dhe angazhim maksimal nga shefat e sektorëve

lipjanipress
Skip to toolbar