LipjaniPress

Donald Trump e paralajmëron Iranin pas testimit të raketës balistike (Foto)

Lajme

Presidenti amerikan, Donald Trump, ka thënë sot se Irani është paralajmëruar edhe formalisht pas testimit të raketës balistike, e cila mund ta ketë shkelur rezolutën e OKB-së.

Trump shkroi në rrjetin social “Twitter” se Teherani duhet të jetë falënderuese për marrëveshjen bërthamore e arritur me SHBA-në dhe fuqitë e tjera botërore në vitin 2015, transmeton Express.

“Irani ishte buzë kolapsit derisa SHBA-ja u shfaq dhe i dha litarin e shpëtimit në formë të marrëveshjes së Iranit: 150 miliardë dollarë”, shkroi ai.

Ai ka thënë se Irani është paralajmëruar edhe formalisht për shkrepjen e raketës balistike.

“Irani është paralajmëruar edhe formalisht për shkrepjen e raketës balistike. [Irani] duhet të jetë falënderues për marrëveshjen e tmerrshme që SHBA-ja e bëri me të,” shkroi ai.

Facebook Comments Box
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

HRW: Qeveria siriane kreu 8 sulme kimike në Aleppo (Video)

lipjanipress

Deputeti i PS-së vizitë në familjen e Klement Balilit, ja çfarë thotë për “Eskobarin e Ballkanit

lipjanipress

Turqia mban të bllokuar Wikipedia’n

lipjanipress

HOTI-HARADINAJT: MOS SHIT TRIMËRI

lipjanipress

BE paralajmëron themelimin e Asociacionit pas rrënimit të murit në Veri

lipjanipress

Personi që plagosi gjinekologun është Faton Fetiu, gjatë sulmit përdori edhe bombë

lipjanipress

NJOFTIM: Rezultatet e vlerësimit të përzgjedhjes së ndërtesave përfituese për pjesëmarrje në projektin

lipjanipress

Apel të gjitha institicioneve shqiptare (Video)

lipjanipress

Shpërthen një bombë në qendër të Beogradit, dridhet i gjithë qyteti (Foto dhe Video)

lipjanipress

Kastriot Luma, zgjedhet Kryetar në Kuvendin e të Rinjve të Kosovës!

lipjanipress

Azem Syla mund të gjykohet edhe në Zvicër

lipjanipress

Mediat serbe paralajmërojnë ndërtimin e një muri të ri në Veri

lipjanipress
Skip to toolbar