LipjaniPress

‘Drejtimi i veturës së djegur kah Mitrovica e Jugut i qëllimshëm’

Lajme

Presidenti i Serbisë Aleksandar Vuçiq ka thënë se kushdo që e ka vrarë Oliver Ivanoviqin nuk është serb edhe nëse e ka emrin dhe mbiemrin e serbit. Ai ka thënë se megjithatë vrasja do të zbulohet shpejt
Vuçiq ka thënë se vetura nga e cila është vrarë Ivanoviq e cila më pas është djegur, është lënë në Bërxhan me qëllim që të thuhet që vrasësi ka ikur drejt Mitrovicës së Jugut dhe Suhodollit, por në të të njëjtën kohë, sipas Vuçiq, vrasësi ka mundur të shkojë edhe në drejtim të kundërt.

Ndërkohë Presidenti i Serbisë ka thënë se një shtet i KFOR’it po kërkon që të ndërpritet kontrolli në vijën administrative në Veri, pa treguar më shumë për këtë. Ai, po ashtu, ka thënë se shpreson që vrasja e Ivanoviq të mos përdoret për dërgimin e FSK’së në Veri.

Facebook Comments Box
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Kush është Avdullah Hoti, kandidati për Kryeministër i LDK’së?

lipjanipress

Familja Curri fal shoferin që ia mbyti vajzën Bleranda

lipjanipress

Vlora Limani Hajnuni Fjalimi në seancën e Kuvendit të Republikës së Kosovë (Video+Foto)

lipjanipress

Në zgjedhjet e 11 qershorit mund të kandidojnë edhe të akuzuarit për krim e korrupsion

lipjanipress

Pas luftës serbët e vranë vëllain e Azem Vllasit (Pamje të rënda)

lipjanipress

Vetëvendosje: Nëse zgjedhjet nuk manipulohen, PDK do të jetë në opozitë

lipjanipress

Në Kosovë ka filluar “Java e Parandalimit të Kancerit të qafës së mitrës”

lipjanipress

Goditet organizata terroriste “Syri i Popullit”, arrestohen 5 persona

lipjanipress

Nuland jep dorëheqje nga posti i ndihmës-sekretares amerikane të Shteti

Press Lipjani

Kadaj-Bujupi: Haradinaj iu bashkua konceptit të klanit pronto

lipjanipress

Hoxha: Askush s’ka informata për arrestimet e Speciales (Video)

lipjanipress

Thyhet një pikë e Western Union-it dhe Mobi Shop Endrin në Lipjan

lipjanipress
Skip to toolbar