LipjaniPress

Edhe Komuna e Lipjanit i bashkohet aksionit ” Ta Pastrojmë Kosovën” (FOTO)

Lipjani

Në kuadër të aktiviteteve për pastrimin e ambientit edhe Komuna e Lipjanit sot i është bashkuar aksionit “Ta pastrojmë Kosovën”.
Në këtë rast drejtorë të Drejtorateve Komunale, drejtor të institucioneve shkollore,nxënës të shkollave të komunës së Lipjanit dhe të rinjë nga OJQ-të lokale, në mënyrë vullnetare i janë bashkuar aksionit “Ta pastrojmë Kosovën” ku kanë pastruar rrugët dhe hapësirat publike në qendër të Lipjanit, njëheri kanë bërë thirrje edhe tek qytetarët për mbajtjen e ambienteve sa më të pastërta, për një jetë më të mirë dhe më të shëndosh./Lipjanipress.com//

Facebook Comments Box
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Nënkryetari Tasholli nënshkruan marrëveshje bashkëpunimi për zhvillim ekonomik

lipjanipress

Rrahje mes disa personave në Lipjan (FOTO+VIDEO)

lipjanipress

Ngrihet aktakuzë kundër Shukri Bujës dhe 8 ish-zyrtarëve të Komunës së Lipjanit

lipjanipress

Kandidati për Kryetar të Komunës së Lipjanit z. Ismet Hajrullahu, bashkë me shumë të rinjë, sot kanë pastruar rrugën ‘Isa Olluri’ në qytetin e Lipjanit.

lipjanipress

TAKIM I SEKRETARIATIT TË GRUAS AKTIVISTE TË LËVIZJES VETËVENDOSJE NË LIPJAN

lipjanipress

Njoftim: Organizata “Iniciativa për Zhvillimin e Bujqësisë së Kosovës” (IADK)

lipjanipress

Ç’NA DUHET NJË SHTET, KU ATA QË LUFTUAN DHE FËMIJËT E TYRE E BRAKTISIN ATË

lipjanipress

Edhe nga radhet e PDAK-së dega në Lipjan përzgjedhen tre kandidat

lipjanipress

Historiku i fshatit “Shalë:” Komuna Lipjanit

lipjanipress

Intervista në portalin Kosovë 2.0 për Kryetarin e Partisë Demokratike të Ashkalinjve të Kosovës

lipjanipress

Këto janë arsyet që Prokuroria ngriti aktakuzë kundër Shukri Bujës dhe 8 bashkëpunëtorëve të tij

lipjanipress

PROF. DR. VEHBI IMERI MBËSHTET SELATIN RETKOCERIN PËR KRYETAR TË KOMUNËS SË LIPJANIT

lipjanipress
Skip to toolbar