LipjaniPress

Edhe një ish-ushtar i UÇK-së ftohet nga dhomat Speciale

Lajme Lipjani Nderkombëtare

Ish-ushtari i UÇK-së, R.G është ftuar nga dhomat Speciale të Eulexit.

Këtë ai e ka bërë të ditur me anë të një takimi mes gazetarin tonë dhe z.R.G por datën se kur është i ftuar nuk kishte cekur.

Ai ka shtuar se nuk e njeh Specialen, por që ftesës do t’i përgjigjet për shkak se kjo gjykatë është votuar nga Kuvendi i Kosovës. Tani dhe kurdo qoftë, Unë dhe bashkëluftëtarët e mi edhe këtë herë do të dëshmojmë se Lufta e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës ka qenë vendimtare e drejtë dhe do mbetet e tillë.
Triumfuam falë mbështetjes së popullit të Kosovës dhe jasht saj, dhe ndihmës së Aleancës Ndërkombëtare NATO të prira nga SHBA.//LipjaniPress.com

Facebook Comments
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

KEDS: Nuk i intereson a rrezikohet jeta e qytetarve (FOTO)

lipjanipress

Kryetari Ahmeti uron semimaturantët

lipjanipress

Profili i Haradinajt, merr postin që e kërkoi për 13 vjet: Tash le ta tregojë veten

lipjanipress

Goditet organizata terroriste “Syri i Popullit”, arrestohen 5 persona

lipjanipress

Imami Musliu: Kur i pashë 56 kufomat, s’e besoja se ishte edhe Adem Jashari

lipjanipress

Ngrihet aktakuzë kundër Shukri Bujës dhe 8 ish-zyrtarëve të Komunës së Lipjanit

lipjanipress

AKR-Dega në Lipjan, Sabit Pacolli me bashkëpunëtorë, ka bërë homazhe dhe ka vënë kurorë lulesh te lapidari i heroit të kombit, Ismet Asllani,

lipjanipress

Konfiskohen 600 kg mish me afat të skaduar në Viti

lipjanipress

Urimi i Kryetarit Ahmeti për Ditën e Mësuesit

lipjanipress

Lladrovci me kazmë në dorë del nëpër rrugët e Drenasit (Foto)

lipjanipress

Mini-Maratone, TRADICIONALE VRAPOJM SHTIGJEVE TE HARADIN BAJRAMIT

lipjanipress

Klinaku tregon se si u nxor Ukshin Hoti nga burgu i Dubravës (Video)

lipjanipress
Skip to toolbar