Lipjanipress

Edhe një tjetër “shqiponjë” shfaqet në ushtrinë greke (foto)

Lajme

Disa ditë pasi në media doli një fotografi e një grupi ushtarësh shqiptarë në ushtrinë e Greqisë, që me duar kishin bërë simbolin e shqiponjës, dhe e cila ngjalli reagime të ashpra si nga publiku grek, ashtu edhe nga politika atje, është shfaqur edhe një foto tjetër.

Në foton e re, të publikuar nga mediat greke, shihet një ushtar me uniformë të ushtrisë greke, që dyshohet të jetë shqiptar dhe me duar, sikurse dhe shokët e tij, bën simbolin e shqiponjës, transmeton Koha.net.

Mediat në Greqi, këtë rast e kanë quajtur “një incident të ri të nacionalizmit shqiptar në forcat e armatosura greke”.

Incidenti, sipas “Themanews”, raportohet të ketë ndodhur në njësitin e Forcave Helene në Qipro (ELDYK) dhe foton ushtari e ka postuar në mediat sociale.

Sipas këtij mediumi, incidenti i parë ka nxitur nisjen e hetimeve ndaj rastit si dhe është kërkuar dënim deri në 5 vjet burgim.

Facebook Comments

Related posts

ISIS-i thirrje për sulme dhe luftë ndaj Evropës gjatë muajit të Ramazanit

lipjanipress

Qytetarët e Luginës të zhvendosur në Kosovë s’po mund të pajisen me dokumente

lipjanipress

Rrëfimi i trishtë i vajzës së shitur te 70 vjeçari për seks

lipjanipress
Albanian
Kalo te paneli