LipjaniPress

Edhe një vlerësim i lartë i transparencës për Komunën e Lipjanit

Lajme Lipjani

Komuna e Lipjanit është renditur ndër të parat më transparente në qeverisjen Komunale për vitin 2019.Në kuadër të projektit “Promovimi i Komunave Transparente dhe të Përgjegjshme të Kosovës përmes Indeksit të Transparencës në Qeverisjen Lokale” (i njohur më parë si indeksi i transparencës në prokurimin publik), të mbështetur nga USAID Komuna Transparente, Efektive dhe Llogaridhënëse; KDI ka publikuar indeksin për vitin 2019, i cili matë transparencën në 38 komuna të Kosovës, ku komuna e Lipjanit është rënditur ndër komunat e para më transparente.Komuna e Lipjanit është vlerësuar edhe në transparencë buxhetore, etjLinku i raportit: https://kdi-kosova.org/…/74-Index-Transparency-Index-in…

Facebook Comments
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Kuvendi i Komunës mbajti mbledhjen e 41-të me radhë

lipjanipress

IMRI AHMETI- nënshkruan marrëveshje bashkëpunimi me këshillin evropian KE për të drejtat e minoriteteve

Press Lipjani

‘THE ROCK’ ËSHTË SHUMË I MADH PËR MAKINAT E “FAST AND FURIOUS”

lipjanipress

Qeveria emëron kryeakademikun Hivzi Islami në krye të Komisionit për Matjen e Territori

lipjanipress

Mbahet mbledhja e KK-së ,të Lipjanit: Votëbesimi i kryesueses tëKuvendit të Komunës Vlora Limani-Hajnuni: unë jam këtu që ti masim numrat me që ata kështu e kuptojnë demokracinë,

lipjanipress

Mërgimtari kosovar tregon tmerrin që i ndodhi në Serbi

lipjanipress

Myslimanja e parë pilote ushtarake në Amerikë (FOTO)

lipjanipress

Ismet Hajrullahu ‘50% e kabinetit tim do të jenë gra’

lipjanipress

Ja sa është numri i kosovarëve që jetojnë në Zvicër

lipjanipress

Selim Pacolli sqaron se kur do të përfundojë kufizimi për veturat në Prishtinë

lipjanipress

Muri rrënohet i tëri (FOTO)

lipjanipress

Përkujdesja për të pastrehët, të uriturit dhe të varfrit ështe një nga misionet e Hoxhë Naser Baftiut njëkohesisht edhe Drejtor i Shoqatës Dora e Lirë

lipjanipress
Skip to toolbar