LipjaniPress

Emisioni Komiteti Qendror – mysafir Lirak Çelaj (Video e plotë)

Lajme

Në RTV Dukagjini u transmetua emisioni i radhës Komiteti Qendror, prodhim i Gazetës Express. I ftuar Lirak Çelaj, kryetari i degës së Partisë Demokratike të Kosovës në Prishtinë.

Çelaj në Komiteti Qendror ka treguar nëse ai do të jetë kandidati i PDK’së për Prishtinën dhe nëse ka garë brenda kësaj partie rreth kandidaturës në kryeqytet.

Ai ka treguar nëse i është konfirmuar Çelajt nominimi nga niveli qendror i partisë.
Celaj ka bërë të ditur nëse do të largohet ai nga PDK’ja nëse kjo parti vendos që për kryetar të Prishtinës të kandidojë Memli Krasniqin apo Blerand Stavilecin.

Ai ka folur për përkrahjen që PDK’ja ia dhanë kryetarit të Prishtinës, Shpend Ahmetit dhe nëse kishin marrëveshje me Vetëvendosjen pas zgjedhjes së Ahmetit.

Çelaj ka treguar për kërkesën e Vetëvendosjes për marrëveshje të fshehtë me PDK’në në Prishtinë.

Ai ka shpjeguar se nën kompetencat e kujt thotë Çelaj se është ujësjellësi, për të cilën kryetari i Prishtinës merr meritat për furnizim të kryeqytetit me ujë.

Emisionin e plotë mund ta ndiqni më poshtë:

Facebook Comments Box
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

‘THE ROCK’ ËSHTË SHUMË I MADH PËR MAKINAT E “FAST AND FURIOUS”

lipjanipress

LDK-Lipjan prezanton Sllovin disa pamje më herët dhe tani.

lipjanipress

Uniteti në dialog, mision i pamundur

Rexhep Isufi

Ish kryetari i Gjykatës Supreme Fejzullah Hasani

lipjanipress

E JASHTMJA MANIFEST I SË BRENDSHMES

lipjanipress

Shkupi reagon ndaj Edi Ramës: Mos u merr me Maqedoninë

lipjanipress

Gashi: Sulmi ndaj avokatit i ngjashëm me sulm ndaj një gjyqtari apo prokurori

lipjanipress

NATO strikt neutrale ndaj statusit: Nuk ua njeh Mustafës e Thaçit postet që i mbajnë

lipjanipress

Një tjetër virus do të godasë Botën? Kina lëshon alarmin

lipjanipress

Kjo është deklarata e Erion Gashit pas kthimit në shtëpi (VIDEO)

lipjanipress

PDK të gatshëm për fushatën zgjedhore

lipjanipress

Familja e Azem Berishës nga Janjeva në përkrahje të z. Hajrullahu

lipjanipress
Skip to toolbar