LipjaniPress

Emisioni Komiteti Qendror – mysafir Lirak Çelaj (Video e plotë)

Lajme

Në RTV Dukagjini u transmetua emisioni i radhës Komiteti Qendror, prodhim i Gazetës Express. I ftuar Lirak Çelaj, kryetari i degës së Partisë Demokratike të Kosovës në Prishtinë.

Çelaj në Komiteti Qendror ka treguar nëse ai do të jetë kandidati i PDK’së për Prishtinën dhe nëse ka garë brenda kësaj partie rreth kandidaturës në kryeqytet.

Ai ka treguar nëse i është konfirmuar Çelajt nominimi nga niveli qendror i partisë.
Celaj ka bërë të ditur nëse do të largohet ai nga PDK’ja nëse kjo parti vendos që për kryetar të Prishtinës të kandidojë Memli Krasniqin apo Blerand Stavilecin.

Ai ka folur për përkrahjen që PDK’ja ia dhanë kryetarit të Prishtinës, Shpend Ahmetit dhe nëse kishin marrëveshje me Vetëvendosjen pas zgjedhjes së Ahmetit.

Çelaj ka treguar për kërkesën e Vetëvendosjes për marrëveshje të fshehtë me PDK’në në Prishtinë.

Ai ka shpjeguar se nën kompetencat e kujt thotë Çelaj se është ujësjellësi, për të cilën kryetari i Prishtinës merr meritat për furnizim të kryeqytetit me ujë.

Emisionin e plotë mund ta ndiqni më poshtë:

Facebook Comments
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Resul Sinani konfirmon se do t’i bashkohet Nismës së Fatmir Limajt

lipjanipress

Kosova propozon në Mal të Zi mbajtjen e mbledhjes së përbashkët të dy Qeverive

lipjanipress

Dy kosovarë shpikin picën e zezë, mahnitet e gjithë Zvicra

lipjanipress

Nikoliq heqë dorë nga gara presidenciale në Serbi?

lipjanipress

Gallatë e madhe në internet, për linjën e parë të fluturimit Beograd – Prishtinë (Foto)

lipjanipress

Rritet numri i aksidenteve në punë

lipjanipress

Shpërthim më bombë në një xhami gjatë namazit të xhumas 2 të vrarë 75 të lenduar rënd

lipjanipress

Ditëve të fundit është shtuar dukshëm numri i të prekurve me sëmundjen e fruthit në Kosovë. Nga kjo sëmundje deri më tani kanë vdekur 2 persona, një fëmijë 15 muajsh dhe një 37 vjeçar.

lipjanipress

Në zgjedhjet e 11 qershorit mund të kandidojnë edhe të akuzuarit për krim e korrupsion

lipjanipress

Skandali me mishin e prishur, mësohet sa kilogram kanë hyrë për një vit nga Belgjika në Kosovë

lipjanipress

KOSOVËS DHE QYTETARËVE TÊ SAJ NUK I DUHET NJË QEVERI E VARUR NGA LISTA SERBE

Granit

Ushtria siriane e krijon një batalion të përbërë vetëm nga fermat, për ta luftuar ISIS-in (Video)

lipjanipress
Skip to toolbar