LipjaniPress

Emrat e përsonave nga komuna e lipjanit të cilët jan fut në listen e veteranëve të UÇK’së

Lipjani

Pakënaqësitë, pas publikimit të listave të veterrenëcave të luftës nga ana e komisionit për identifikimin e tyre, po vazhdojnë. Përveç protestave dhe deklarimeve publike kundër emrave që janë futur në këto lista pa qenë pjesëmarrës në luftën në Kosovë, në rrjetin social facebook është krijuar një faqe ku po identifikohet secili person përfitues i statusit të veteranit pa meritë.

 

Facebook Comments
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Delegacioni i qytetit Martingy nga Zvicrra ka vizituar Komunën e Lipjanit(FOTO)

lipjanipress

Nga shtatori i 2017 shkolla fillore “Dy Dëshmoret” do të renovohet në tërësi brenda dhe jashtë.

lipjanipress

Berat Buzhala godet Shpend Ahmetin dhe e quan Kavec

lipjanipress

VAZHDON MOBILIZIMI I LËVIZJES VETËVENDOSJE! NË LIPJAN

lipjanipress

Shukri Buja: Ja çka më pyetën hetuesit!

lipjanipress

Familja e Azem Berishës nga Janjeva në përkrahje të z. Hajrullahu

lipjanipress

Kryetari Ahmeti viziton ndërtimin e trotuarëve në fshatin Konjuh

lipjanipress

Kryetari Imri Ahmeti sot në shënimin e ditës së SHFMU “Haradin Bajrami “në Magurë

lipjanipress

Komuna e Lipjanit e dënon rastin e thyerjes së xhamit të dritares në shkollën “Vëllëzërit Aksiq” në fshatin Rubovc

lipjanipress

ASPEKTE DEMOGRAFIKE DHE STATISTIKORE PËR PUNËSIMIN DHE STRUKTURA E PUNËSIMIT NË LIPJAN

lipjanipress

Blerondi nga Peja ka nevojë për ndihmën tonë për shërim jashtë vendit

lipjanipress

Instrumentistët e Vegjël Popullor nga Lipjani shpërblehen me dy çmime në Festivalin e 14-të mbarëkombëtar në Fushë -Arrëz

lipjanipress
Skip to toolbar