LipjaniPress

“ENVER SEKIRAQA I LIRË, ALBIN KURTI NË BURG”

Lajme

Deputeti nga Lëvizja Vetëvendosje si dhe kandidati për kryetar të komunës së Prizrenit, Mytaher Haskukaj ka bërë krahasimin mes deputetëve të VV-së, Albin Kurtit dhe Donika Kadaj-Bujupi me Enver Sekiraqen.

Ai ka bërë krahasimin duke thënë se Albin Kurti deputeti më i votuar në Kosovë po qëndron në paraburgim ndërsa Enver Sekiraqa i akuzuar për vrasjen e policit Triumf Riza, është i lirë.

“Albin Kurti deputeti më i votuar në Kosovë dhe Donika Kadaj të PRANGOSUR në gjykatë ngase ishin kundër marrëveshjeve të padrejta të Demarkacionit dhe kundër Zajednicës të cilën Kushtetuesja e hodhi poshtë”.

“Pra ‘të rrezikshëm’ ata që e mbrojtën integritetin territorial dhe sovranitetin funksional të Republikës. Ata që nënshkruan të lirë. Në anën tjetër Enver Sekiraqa i akuzuari për vrasjen e policit Tiumf Riza është liruar nga masa e paraburgimit. I kërkuari nga INTERPOLI, Naser Krasniqi po ashtu i liruar nga masa e paraburgimit”, ka shkruar Haskukaj./Inasjderi.com

Facebook Comments Box
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Veteranët shpresojnë se do të udhëheqin Agjencinë qeveritare për kategoritë e dala nga lufta

lipjanipress

Papa Françesku i reagon Trumpit: Nuk je i krishter nëse i përzë refugjatët

lipjanipress

NJOFTIM PUBLIK PËR DËRGIMIN E PROPOZIMEVE PËR ANËTAR TË KOMITETIT KOMUNAL VEPRUES NGA PËRFAQËSUESIT E ORGANIZATAVE TË SHOQËRISË CIVILE

lipjanipress

Presidenti kërkon drejtësi për shqiptarët e serbët e vrarë në Kosovë.(VIDEO)

lipjanipress

Vucic i takon liderët serbë të Kosovës në një lokacion të çuditshëm – në Rashkë

lipjanipress

Fillon marshi “Një miliard në këmbë” kundër dhunës ndaj grave

lipjanipress

Sulmuesi në muzeun e Luvrit dëshironte të ‘hakmerrej për popullin sirian’

lipjanipress

“Shkrihen” marrëdhëniet SHBA – VV. Zv/ndihmës sekretari amerikan takim me Visar Ymerin

lipjanipress

Serbët ankohen: I kishim ndërtuar tri shtëpi me para të murit të rrënuar

lipjanipress

Daçiç: Thaçi nuk mund ta lirojë Haradinajn

lipjanipress

Këshilltari i Kryeministrit: Thaçi mund të flasë me këdo, me Serbinë flasin veç në Bruksel

lipjanipress

A e mblodhi Kryesinë e LDK’së çështja e ushtrisë?

lipjanipress
Skip to toolbar