LipjaniPress

“ENVER SEKIRAQA I LIRË, ALBIN KURTI NË BURG”

Lajme

Deputeti nga Lëvizja Vetëvendosje si dhe kandidati për kryetar të komunës së Prizrenit, Mytaher Haskukaj ka bërë krahasimin mes deputetëve të VV-së, Albin Kurtit dhe Donika Kadaj-Bujupi me Enver Sekiraqen.

Ai ka bërë krahasimin duke thënë se Albin Kurti deputeti më i votuar në Kosovë po qëndron në paraburgim ndërsa Enver Sekiraqa i akuzuar për vrasjen e policit Triumf Riza, është i lirë.

“Albin Kurti deputeti më i votuar në Kosovë dhe Donika Kadaj të PRANGOSUR në gjykatë ngase ishin kundër marrëveshjeve të padrejta të Demarkacionit dhe kundër Zajednicës të cilën Kushtetuesja e hodhi poshtë”.

“Pra ‘të rrezikshëm’ ata që e mbrojtën integritetin territorial dhe sovranitetin funksional të Republikës. Ata që nënshkruan të lirë. Në anën tjetër Enver Sekiraqa i akuzuari për vrasjen e policit Tiumf Riza është liruar nga masa e paraburgimit. I kërkuari nga INTERPOLI, Naser Krasniqi po ashtu i liruar nga masa e paraburgimit”, ka shkruar Haskukaj./Inasjderi.com

Facebook Comments
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

AAK Dega Lipjan- Prezanton Asamblen

lipjanipress

Edhe Sheshelj po frikësohet për “sulm” në veri të Kosovës

lipjanipress

Azilkërkuesit në Kosovë me apartamente banimi

lipjanipress

Pas shpërthimit të trafos, Ferronikeli i kthehet punës

lipjanipress

Këto vende do të kenë ndërprerje të rrymës në fillim të muajit shkurt

lipjanipress

U bënë gati katër muaj të bllokimit të punës së Kuvendit komunal nga Kryesuesja e KK- së në mënyrë të jashtëligjshme duke shkel rëndë LVL

lipjanipress

Grainca: LDK e gatshme në çdo moment për zgjedhje

lipjanipress

Krasniqi: Opozita s’do të bëhet hisedare e marrëveshjeve të dëmshme

lipjanipress

Debat i ashpër i kandidatëve presidencialë francezë për Evropën

lipjanipress

Masa të reja të mbrojtjes së kufijve: Prej sot kosovarët e kanë më vështirë të kalojnë ilegalisht në Zvicër

lipjanipress

Hashim Thaçi jep një lajm të ri për vizat! (VIDEO)

lipjanipress

Harrojeni Gjermaninë, ky vend hapi rrugën për punësim dhe “letra”, ja si mund t’i merrni shumë lehtë

lipjanipress
Skip to toolbar