LipjaniPress

Familja e Azem Berishës nga Janjeva në përkrahje të z. Hajrullahu

Lajme Lipjani

Janjevë, 26 shtator 2017
Kandidati për Kryetar të komunës së Lipjanit z. Ismet Hajrullahu, sonte ka qëndruar në familjen e Azem Berishës në qytezën e Janjevës, me ç’rast është pritur nga familjarë të kësaj familje ku nga të cilët z. Hajrullahu ka marrë mbështetje të fuqishme për platformën e tij dhe programin ekonomik e zhvillimor për qytetarët lipjanas për zgjedhjet e 22 tetorit për Kryetar të komunës.
Me këtë rast, z. Hajrullahu është shprehur ” ndihem tepër mirë në këtë ambient familjar dhe midis miqve të mi të një koncepti dhe ideali të përbashkët. Ne sot jemi këtu ku bashkërisht të bisedojmë për platformën e PDK-së për ndryshimin në mentalitetin qeverisës në periudhën e ardhshme katërvjeçare. Janjeva për ne është e veçante andaj në programin tonë qeverisës i kemi kushtuar vëmendje me të madhe për rregullimin e infrastrukturës dhe mirëqenies për të gjithë qytetarët”
Nga ana tjetër, familja Berisha e falenderoi për viziten dhe i ofroi mbështetje të fuqishme z. Hajrullahut dhe platformës së tij qeverisëse./LipjaniPress.com//

Facebook Comments
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

NATO strikt neutrale ndaj statusit: Nuk ua njeh Mustafës e Thaçit postet që i mbajnë

lipjanipress

Tentim -vrasja e Azem Vllasit u raportua në shumë media botërore

lipjanipress

Limaj thotë se opozita do t’i fitojë 57% të votave në zgjedhjet e ardhshme (Video)

lipjanipress

Britania dërgon qindra ushtarë, tanke dhe armatim të rëndë në kufirin me Rusinë

lipjanipress

Këto janë nënat që gatuan për refugjatët dhe ushtarët e UÇK-së (VIDEO)

lipjanipress

Këto foto të Norës me Robertin nuk i keni parë deri më tani (Foto)

lipjanipress

Konfiskohen 600 kg mish me afat të skaduar në Viti

lipjanipress

50 euro gjobë për shoferët që s’e kanë me vete Raportin Evropian të Aksidenteve [video]

lipjanipress

Kuvendi fton deputetët për seancën e 3 gushtit – Këto janë pikat e rendit të ditës

lipjanipress

I ati i Ramush Haradinaj shpreh gëzimin për 17 Shkurtin dhe mërzinë për djalin

lipjanipress

Hajriz Rashiti zgjedhet punëtor më i dalluar i vitit 2018 (FOTO)

lipjanipress

Kryetari Ahmeti uron semimaturantët

lipjanipress
Skip to toolbar