LipjaniPress

Familja e komandant Drinit pranojnë dekoratë nga Presidenti Thaçi

Lajme

Presidenti Hashim Thaci ka dekoruar sot me Medaljen e Pavarësisë të vejën dhe dy djemtë e ish komandantt të UCK’së, Ekrem Rexha;, njohur si komandant Drini.
Dekoratën për komandantin e vrarë e kanë marrë e veja e tij dhe dy djemtë e tij.

“Familjes së Ekrem Rexhës, bashkëshortes Hajrijes dhe djemve të dashur Ekremit dhe Drinit, ua dorëzova Medaljen Presidenciale Jubilare të dhjetëvjetorit të pavarësisë dhe urdhrin “Hero i Kosovës”, ka shkruar presidenti Thaci në Facebook.

“ Si bashkëluftëtar, komandant i Zonës Operative të Pashtrikut dhe anëtar i Shtabit të Përgjithshëm, komandant “Drini” ka dhënë një kontribut të jashtëzakonshëm për lirinë dhe pavarësinë e Kosovës”, thuhet në postimin e presidentit.

Facebook Comments
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Hoxhaj: Serbia po përgatit skenarë të tjerë të provokimeve në rajon

lipjanipress

E tmerrshme: “Shteti Islamik” nis të bombardojë edhe me dronë (Video)

lipjanipress

Përplasja frontale me kamionë: Ati dhe fëmija vdesin në aksident në B 462 në Dunningen të Gjermanis

lipjanipress

Qeveria ka vendosur t’i pres serbët kurdo që ata vendosin të kthehen në institucione (Video)

lipjanipress

Ky është dënimi që i pret ata që tentojnë të votojnë dy herë

lipjanipress

Ndrroi jet gazetari Ganimet Klaiqi

lipjanipress

Ligji për kundërvajtje, vështirë i zbatueshëm

lipjanipress

Kthehet në rigjykim rasti i Oliver Ivanoviq-it

lipjanipress

Shpërthen dhuna në protestën për 22 vjeçarin e dhunuar nga policia në Francë (Foto)

lipjanipress

Haradinaj: Po mbahem peng në Francë

lipjanipress

AKR demaskon keq Vetëvendosjen: Na kërkuan para për sondazhin

lipjanipress

Kujdes jo vetëm në Gërmi, Vipera Ammodytes gjarpri vdekjeprues (FOTO)

lipjanipress
Skip to toolbar