LipjaniPress

Familja e Nysret Dibranit, pas shtatë viteve bëhet më shtëpi (Foto+Video)

Lajme Lipjani

Familja Dibrani,13 anëtarshe nga komuna e Lipjanit bëhet me shtëpi falë angazhimit të nënkryetarit për komunitete Lulzim Qerimit.

Komuna e Lipjanit në bashkëpunim me organizatën VoRAE, është duke inplementuar projektin e banimit për komunitete.
Në këtë vitë janë përkrahur 17 familje të komuniteteve, njëra ndër ta është edhe familja Dibrani, ku për këtë familje edhe shoqata “Rahmeti” participonë në punën e mjeshterisë.
Angazhimi i nënkryetarit Qerimi nuk është duke u ndalur, ku edhe sot rezultojë edhe një Aneks-Marrëveshje, ku komuna participonë me 6 mijë euro dhe VoRAE me 8 mijë euro. Me këto mjete do të përkrahen edhe disa familje, ku inplementimi i kësaj marrëveshje do të fillon në javën e ardhshme. /LipjaniPress.com//

Facebook Comments Box
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Serbët lëshojnë pe, pranojnë të rrënohet muri në Mitrovicë

lipjanipress

Ramush Haradinaj përkrahet fuqishëm në Lipjan!(FOTO)

lipjanipress

Komuna e Prishtinës paralajmëron largimin e familjeve që nuk janë raste sociale

lipjanipress

Daçiq i rren amerikanët se shqiptarët mund t’i sulmojnë serbët në veri të Kosovës

lipjanipress

Rrëzohet shtylla elektrike në Lipjan Femijet luajn me rrymen (FOTO)

lipjanipress

Luftoi për kosovën iku në francë dhe u kthye përseri për ta vrarë vëllanë në lipjan

lipjanipress

Përplasen dy trena mes vete, disa të lënduar (Foto)

lipjanipress

Grabitet shtëpia e kandidatit për deputet (Video)

lipjanipress

Rinia e AAK-se ne Lipjan per Ramushin Kryeminister!

lipjanipress

IMRI AHMETIN SHPIFJET NUK E SHPËTOJNË DOT NGA DREJTËSIA

lipjanipress

Molliqaj thotë se veç një Qeveri e re zgjidh problemin e Veriut

lipjanipress

Hapja Zyrtare e Fushatës nga LDK-Lipjan bëhet në Gadime (te Shpella), nga ora 19:00.

lipjanipress
Skip to toolbar