LipjaniPress

Familja e Selatin Bajramit nga Medveci bëhet me shtëpi të re

Lipjani Lajme

Kryetari i Komunës së Lipjanit Imri Ahmeti me bashkëpunëtorë gjatë ditës së sotme ka bërë përurimin e shtëpisë së Selatin Bajramit nga Medveci si dhe ka vizituar punimet në ndërtimin e shtëpive që janë duke u ndërtuar nga Komuna e Lipjanit në bashkëpunim me organizatën VoRaE.
Kryetari Ahmeti është shprehur i kënaqur me punët të cilat janë duke u realizuar në ndërtimin e shtëpive në shumë lokalitete të komunës së Lipjanit, duke theksuar se me realizimin projektit – Programi i Rindërtimit po përmirësohet dukshëm mirëqenja e qytetarëve të komunës së Lipjanit. Kryetari Ahmeti po ashtu gjatë kësaj vizite ka potencuar se Komuna e Lipjanit do të bëjë përpjekje që të vazhdoj bashkëpunimin me organizaten VoRaE në mënyrë që të shtohet numri i familjeve tjera në fushën e rindertimit.
Nga ana tjetër banorët nga fshati Medvec janë shprehur falenderues ndaj Kryetarit Ahmeti, për angazhimin e tij për përmirësimin e kushteve të jetesës.
Gjatë vitit 2018 përfituese të këtij projekti me ndërtim të shtëpive kanë qenë 17 familje, së shpejti do të fillohet edhe ndërtimi i tri shtëpive në fshatin Gadime.

Facebook Comments
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Ahtisaari ka plan edhe për Kataloninë

lipjanipress

Shala: Aktualisht pajtimi mes shqiptarëve dhe serbëve, i pamundur

lipjanipress

Gjatë fundjavës në Shkup 23 aksidente, një i lënduar rëndë disa veta më lehtë

lipjanipress

Hajrullahu viziton zyrën komunale për punësim në Lipjan

lipjanipress

Një shtyllë elektrike në Dobraj të Lipjanit rrezikon seriozisht kalimtarët dhe banoret pranë shtyllës elektrike(FOTO)

lipjanipress

Gëzohuni, nesër moti do të jetë fantastik

lipjanipress

Njeriu që plagosi Vllasin përmend edhe Isa Mustafën

lipjanipress

Lajmërim: Edhe pak muaj, vetëm këto vetura mund t’i importoni në Kosovë

lipjanipress

Nipi i Adem Jasharit ia ktheu pushkën KFOR-it (Video)

lipjanipress

Vdekja e 4-vjeçarit nga qentë, helmim masiv i kafshëve të rrugës nëpër Maqedoni

lipjanipress

‘Bebe në bord’ – shoferët tani obligohen të vënë shenjat dalluese në automjete

lipjanipress

Garrett: Parashikimet e mia për Maqedoninë ishin joreale, diçka si “La la Land”

lipjanipress
Skip to toolbar