LipjaniPress

Familja gjakovare ua falë gjakun e dy djemve familjes nga Peja

Lajme

Dje në Gjakovë një familje i ka falur gjakun familjes tjetër, pas humbjes së dy të rinjve në një aksident rrugor.

Familja Gjoni nga Doblibare e Gjakovës i ka falur gjakun e dy djemve të tyre familjes Hyseni nga Peja, në prezencën e shumë qytetarëve e prijësve fetarë.

Falja e gjakut është bërë ne prezencën e Don Albert Jakaja, Famullitar i Doblibarës dhe kryetarit të Bashkësisë Islame, Ahmet Hoxha.

Familjet i shtrin dorën e pajtimit, duke treguar se janë një gjak e kanë një komb dhe se në ditët e vështira janë bashkë.

Për këtë ngjarje, në rrjetin social Facebook, ka shkruar deputeti i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Pal Lekaj, sipas të cilit, në këto ditë kur po na cenohet shteti nga, siç i ka quajtur ai, armiqtë e Kosovës, vendit i duhet bashkimi i të gjithëve për një qëllim. /express/

Facebook Comments Box
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Gjykata Speciale ende nuk është e gatshme të nis procedurat gjyqësore

lipjanipress

I ati i Ramush Haradinaj shpreh gëzimin për 17 Shkurtin dhe mërzinë për djalin

lipjanipress

Nderohet Dëshmori Xhavit Kozhani, martirët e fshatit Ribar i Madh dhe Zllakuqan

lipjanipress

Ja kushtet e KQZ-së për certifikimin e koalicioneve

lipjanipress

Mbahet mbledhja e KK-së ,të Lipjanit: Votëbesimi i kryesueses tëKuvendit të Komunës Vlora Limani-Hajnuni: unë jam këtu që ti masim numrat me që ata kështu e kuptojnë demokracinë,

lipjanipress

Hoxhaj takim me delegacionin egjiptian: Kosova faktor stabiliteti në rajon

lipjanipress

Sa prej premtimeve i realizuan kryetarët e Shtimes e të Lipjanit

lipjanipress

Veseli: Të rënët e Rezallës janë meritorë të lirisë sonë

lipjanipress

Sheiku në Mal të Zi personelit të një hoteli në Tivat ku ishte sistemuar, ua ka “luajtur trurin” duke iu lënë bakshish 36.000 euro!

lipjanipress

Ish-Drejtori Arsimit në Prishtinë: Ahmeti të japë përgjegjësi për punësimin e 276 militantëve

lipjanipress

Gllavica përkrahë fuqishëm Dr. Fitim Selimin

lipjanipress

Amerikanët: Votuam për Trump, por s’duam që muri me Meksikën të ndërtohet

lipjanipress
Skip to toolbar