LipjaniPress

Familjari i kryetarit të Lipjanit nga LDK-ja, i bashkohet PDK-së

Lajme Lipjani

Besim Ahmeti, ndërmarrës dhe familjar i Imri Ahmetit të LDK-së, i bashkohet PDK-së
Besim Ahmeti, një ndërmarrës nga Lipjani është bërë pjesë e Partisë Demokratike të Kosovës.

Por, e veçanta e këtij aderimi është se Ahmeti është familjar i afërt i kryetarit të Lipjanit, Imri Ahmeti që vjen nga radhët e LDK-së.

Ai ka thënë të jetë i pakënaqur me qeverisjen e Imri Ahmetit në Lipjan, por edhe me gjithë Lidhjen Demokratike të Kosovës.

Besim Ahmeti ka thënë gjatë aderimit se përkundër kërkesave të shumta për mbështetje dhe lehtësime për biznese, LDK-ja nuk ka treguar asnjëherë gatishmëri, në veçanti kreu i saj Isa Mustafa.

Lideri i PDK-së, Kadri Veseli, gjatë pritjes së aderimit të djalit të axhës së Imri Ahmetit, i ka dëshiruar atij mirëseardhje dhe e ka siguruar për mbështetje përmes platformës qeverisëse “Fillimi i Ri”.

Facebook Comments Box
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Deklasifikohen pamje nga shpërthimet bërthamore në SHBA (VIDEO)

lipjanipress

Donika Gërvalla kërkon dorëheqjen e Isa Mustafës

lipjanipress

Erdogan lëshon një kërcënim të ri: Kosova të ketë kujdes me Ambasadën tonë në Prishtinë

lipjanipress

Intervista në portalin Kosovë 2.0 për Kryetarin e Partisë Demokratike të Ashkalinjve të Kosovës

lipjanipress

Haradinaj, Vulinit: Shqiptarët s’kanë bërë dhe s’bëjnë kurrë spastrim etnik

Press Lipjani

Kelmendi thotë se Çakorri asnjëherë nuk ishte i Kosovës

lipjanipress

Zyra e Mogherinit: Rrënimi i murit ndihmon qytetarët e Mitrovicës Veriore e Jugore

lipjanipress

Ardian Gjini kandidat për kryetar të Gjakovës

lipjanipress

Beograd, një veturë në lëvizje shpërthen afër një shkolle (Video)

lipjanipress

Lista Serbe: Jeremiq s’mund t’i shohë serbët e Kosovës në sy

lipjanipress

Super arma e kroatëve që tmerroi serbët (FOTO)

lipjanipress

AKR-Dega në Lipjan, Sabit Pacolli me bashkëpunëtorë, ka bërë homazhe dhe ka vënë kurorë lulesh te lapidari i heroit të kombit, Ismet Asllani,

lipjanipress
Skip to toolbar