LipjaniPress

Fauz Ramiz Xhemajli Ushtruesi i detyrës të kryetarit të AKR-së,dega në Lipjan,

Lajme Lipjani

Fauz Ramiz Xhemajli
Ushtruesi i detyrës të kryetarit të AKR-së,dega në Lipjan, Fauz Xhemajli ka lindur në fshatin Verbicë të Zhegocit më 28. 03. 1982. Shkollën fillore e ka kryer në fshat ndërsa ,shkollen e mesme e ka filluar në “ Sami Frashëri” në Prishtinë për ta përfunduar në Gjimnazin” Ulpiana” të Lipjanit, drejtimi matematiko natyror.
Më pas ka vijuar studimet në Fakultetin Juridik të Prishtinës, ku edhe ka diplomuar. Ai ka regjistruar studimet master në drejtimin Kushtetutë dhe Administratë duke I prfunduar me sukses.Gjatë studimeve të masterit specializoi për “ Zgjedhjet Lokale, Sfidat dhe Perspektiva”.Ka punuar si arsimtar lëndor në shkollen fillore “Minatori” në Artanë, nga viti 2004 – 2006. Ndërsa në vitin 2006 filloi punen në QPS në Lipjan deri ne marrjen e mandatit të drejtorit të aministrates më 10. 02. 2014,si rezultat I marrveshjes AKR-LDK .Rrjedh nga një familje me traditë kombëtare.Z.Xhemajli njëhërit është vëllau I dëshmorit të kombit, Hysni Xhemajli.Siç dihet shtëpia e tij ishte bazë e UCK-së, gjithashtu vëlla I një veterani të luftës dhe baba I tre fëmijëve.Fazuz Xhemalji tani jeton në Lipjan.Ai eshtë i certifikuar nga Universiteti I Zagrebit në bashkëpunim me Universitetin e Prishtinës. Si këshilltar psikosocial ka mbajtur detyren e antarit të kryesisë së AKR nga viti 2013, pastaj në kuvendin e mbajtur më 2016 është zgjedhur nënkryetar I degës,sekretar organizativ derisa në korrik të 2017,me vendim të presidentit Behxhet Pacolli emrohet u.d. të kryetarit të degës së AKR-së në Lipjan të cilën e mban edhe sot./LipjaniPress.com//

Facebook Comments
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Departamenti i Gazetarisë mban konferencën ndërkombëtare “Prishtina Media Days”

lipjanipress

92 të vdekur nga rrëshqitjet e dheut në Kolumbi

lipjanipress

Sllovia, zemra dhe KRENARIA e LDK-s në Lipjan

lipjanipress

HOTI-HARADINAJT: MOS SHIT TRIMËRI

lipjanipress

Thaçi: Progresi nëntëvjeçar i Kosovës është vlerësuar nga Trump dhe liderët europianë (Video)

lipjanipress

Uniteti në dialog, mision i pamundur

Rexhep Isufi

Edhe Komuna e Lipjanit i bashkohet aksionit ” Ta Pastrojmë Kosovën” (FOTO)

lipjanipress

Qeveria emëron kryeakademikun Hivzi Islami në krye të Komisionit për Matjen e Territori

lipjanipress

Partia Demokratike e Kosovës-dega në Lipjan ka propozuar emrat e kandidatëve për deputetë

lipjanipress

Fuad Ramiqi dhe 4 imamë deklarohen të pafajshëm

lipjanipress

LOJA E PISTË ME DURIMIN QYTETAR

lipjanipress

Shokohen shkencëtarët me këtë zbulim për Kosovën dhe Shqipërinë

lipjanipress
Skip to toolbar