LipjaniPress

Ferati: Muri do të rrënohet, s’ka rëndësi afati

Lajme

Sot është afati i fundit për rrënimin e murit të ndërtuar në veri të Mitrovicës, sipas rezolutës së miratuar nga Kuvendi i Kosovës.

Këtë rezolutë deputeti nga radhët e LDK-së, Sadri Ferati, po e sheh konstruktive dhe përmbajtjesore, përderisa ka shprehur bindjet e tij që muri do të rrënohet, edhe në qoftë se tejkalohet afati i lartpërmendur.

“Komuna është kompetente ta bëj largimin e murit, kjo i është përcjellë kryetarit të komunës, ai e din. Megjithatë e di që këtë nuk do ta realizoj me vullnet, mirëpo jam i bindur që muri do të rrënohet. Unë nuk jam ithtar që të veprohet menjëherë sonte apo nesër, të vijmë me mjete, mirëpo ky mur nuk duhet të duket kështu” ka thënë deputeti Sadri Ferati, në eminsionin Info Magazine.

Ndër të tjera Ferati ka mohuar që muri ka qenë pjesë e ndonjë marrëveshje të realizuar në Bruksel, përderisa vlerësoi që po bëhet politikë në lidhje me këtë çështje.

“Nuk ka pasur gabim, dhe nuk ka pasur marrëveshje për këtë. Asnjëherë nuk është diskutuar që këtu të behet një muri. Rakiq duhet të tregoj se çfarë projekti është duke realizuar”.

“Agim Bahtiri jo rrallë herë ka bërë politikë, edhe PDK-ja ka bërë politikë por asnjë shqiptar nuk e mbron këtë muri” ka thënë Ferati

Facebook Comments Box
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Ramush Haradinaj flet nga Franca: Më ngeli merak që s’isha në përvjetorin e Rugovës (Audio)

lipjanipress

Franca vë në shënjestër grupet kriminale shqiptare ne qytetin Bourg-en-Bresse(FOTO)

lipjanipress

Hahn: Kodi telefonik rezultat i dialogut Kosovë – Serbi

lipjanipress

Kush e kërcënoi me vrasje liderin e Dardanëve, Lulzim Berisha? (Video)

lipjanipress

Trupi gjykues në Colmar të Francës ka marrë vendim që me datën 27 prill do të merret vendimi lidhur me akuzat e bëra nga shteti serb në drejtim të liderit të AAK-së Ramush Haradinaj.

Press Lipjani

Gazetari Musa Mustafa është kërcënuar me jetë, përmes një SMS-je të dërguar në gjuhën serbe nga një numër i operatorit IPKO.

Press Lipjani

Shoqatat për mbrojtjen e konsumatorëve që nuk i njeh askush

lipjanipress

Radikali Sheshelj kërkon ndërprerjen e dialogut me Kosovën në Bruksel

lipjanipress

Amerikanët: Votuam për Trump, por s’duam që muri me Meksikën të ndërtohet

lipjanipress

Nikoliq: Thaçit ia zgjata dorën, por i thashë se je kriminel

lipjanipress

Me 307 vota Shpend Ahmeti udhëheq , por ky rezultat mund të përmbyset nga 1500 votat me kusht

lipjanipress

Mirena përkrahë fuqishëm Dr. Fitim Selimin

lipjanipress
Skip to toolbar