LipjaniPress

Festohet 12 Qërshori, Dita e Çlirimit të Komunës së Lipjanit

Lajme Lipjani

Drejtorati për Kulturë, Rini dhe Sport, nën patronatin e Kryetarit të Komunës së Lipjanit, Imri Ahmeti, sot në shtëpinë e Kulturës, “Tahir Sinani” ka organizuar koncert festiv për nderë të 12 Qërshorit – Ditës së Çlirimit të Lipjanit.

Ne koncert përformuan këngëtarë nga estrada, grupi i instrumentalistëve të vegjël si dhe Ansambli i Këngëve dhe Valleve – Lipjani
Përveq qytetarëve pjesëmarrës në këtë koncert të pranishëm ishin edhe përfaqësues nga Komuna e Lipjanit të udhëhequr nga nënkryetari i komunës, Sefer Tasholli./LipjaniPress.com//

Facebook Comments
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Sulmet kibernetike rrezikojnë edhe sigurinë e Kosovës

lipjanipress

Gecaj godet prapë Vetëvendosjen: Nga pushteti na largojnë veç nëse na vrasin rrugëve (Video)

lipjanipress

Kjo është gruaja që e dogji Shqipërinë në vitin ’97 (Video)

lipjanipress

Historiku i fshatit “Shalë:” Komuna Lipjanit

lipjanipress

Limaj: Sakrifica e Jasharajve mobilizoi popullin shqiptar

lipjanipress

Ramiz Kelmendi ‘godet’ Shpend Ahmetin: Duaje tënden me jahte, vodka ruse e përcjellëset e Serbisë

lipjanipress

Dosje e FDH-së si i fshihte Serbia krimet në Kosovë

lipjanipress

Suedia rikthen shërbimin e detyrueshëm ushtarak

lipjanipress

Vetëvendosje: Do ta hetojmë SHIK-un dhe vrasjen e Elvis Pistës, Enver Zymberajt…

lipjanipress

Facebook me të ardhura prej 3.57 miliardë dollarë në tremujorin e fundit

lipjanipress

Fauz Xhemajli, nënkryetar i Lipjanit

lipjanipress

Kryetari Ahmeti nënshkruan marrëveshje bashkëpunimi me OJQ “Zëri i Romëve, Ashkalinjëve dhe Egjiptasve”

lipjanipress
Skip to toolbar