LipjaniPress

Festohet 12 Qërshori, Dita e Çlirimit të Komunës së Lipjanit

Lajme Lipjani

Drejtorati për Kulturë, Rini dhe Sport, nën patronatin e Kryetarit të Komunës së Lipjanit, Imri Ahmeti, sot në shtëpinë e Kulturës, “Tahir Sinani” ka organizuar koncert festiv për nderë të 12 Qërshorit – Ditës së Çlirimit të Lipjanit.

Ne koncert përformuan këngëtarë nga estrada, grupi i instrumentalistëve të vegjël si dhe Ansambli i Këngëve dhe Valleve – Lipjani
Përveq qytetarëve pjesëmarrës në këtë koncert të pranishëm ishin edhe përfaqësues nga Komuna e Lipjanit të udhëhequr nga nënkryetari i komunës, Sefer Tasholli./LipjaniPress.com//

Facebook Comments Box
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Komuna Lipjanit Njofton për Organizatat e Shoqërisë Civile

lipjanipress

Kastriot Luma, zgjedhet Kryetar në Kuvendin e të Rinjve të Kosovës!

lipjanipress

Aktualisht qetësi totale në Mitrovicë

lipjanipress

Erdogan lëshon një kërcënim të ri: Kosova të ketë kujdes me Ambasadën tonë në Prishtinë

lipjanipress

Avni Nazmi Limani :kandidat pë asamblenë komunale në Lipjan

lipjanipress

Me 307 vota Shpend Ahmeti udhëheq , por ky rezultat mund të përmbyset nga 1500 votat me kusht

lipjanipress

Çelaj, i gatshëm të kandidojë për kryetar të Prishtinës (Video)

lipjanipress

Hoxhaj takim me delegacionin egjiptian: Kosova faktor stabiliteti në rajon

lipjanipress

Mustafa e Vuçiq në Bruksel do të diskutojnë për zbatimin e marrëveshjeve

lipjanipress

BE kundër pezullimit të dialogut: Nuk kontribuon në normalizim të marrëdhënieve Kosovë-Serbi

lipjanipress

Sabit H. Pacolli: Kryetari i degës së AKR-së në Lipjan uron besimtaret islam muajin e shenjtë të Ramazanit

lipjanipress

Veseli: Do ta bëj të pamundurën që të ofroj mbështetje institucionale për të lehtësuar të bërit biznes

lipjanipress
Skip to toolbar