LipjaniPress

Flet shoku i ngushtë i të vrarit Aulon Zeka

Lajme

Dy persona janë arrestuar dhe po intervistohen lidhur me vrasjen e 16 vjeçarit Aulon Zeka. Ndërkohë, shoku i ngushtë i të ndjerit, ka treguar për takimin e tyre të fundit.

Për Aulonin ka folur shoku i tij i ngushtë Shpëtim Sopjani. Ai ka treguar për takimin e tij të fundit, por edhe për pyetjet që e shqetësojnë.

Sopjani dhe Zeka të dy merreshin me fotografi.

“Para 4 ditë më ka thirr me dalë. E kam ble një aparat e ai tani më tha me i bo fotografi”, tregoi ai për Klan Kosovën.

Ai shtoi se gjatë kohës sa rrinin bashkë Zeka nuk e kishte përmendur se po e shqetëson dikush.

“Me ditë e kisha zbardh vetë këtë rast. Veç me ditë kush edhe pse”, tha ai.

Aulon Zeka është gjetur i vrarë të shtunën në mëngjes me katër plumba në rrugën ‘Gjon Sereqi’ në Prishtinë.

Facebook Comments Box
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Ashkalit e Lipjanit të mobilizuar për Zgjedhjet Lokale

lipjanipress

Intelektuali Agim Bahtiri godet komandantët

lipjanipress

Azilkërkuesit në Kosovë me apartamente banimi

lipjanipress

Kadri Veseli shpjegon dallimin ndërmjet ‘ktu’ dhe ‘kty’ (Video)

lipjanipress

LDK-Lipjan: Baica dëshmoj se di të mbështes ata që punuan për të mirën e tyre

lipjanipress

Rrënimi i murit ruajti paqen në rajon: Vuçiq

lipjanipress

Deputeti i PS-së vizitë në familjen e Klement Balilit, ja çfarë thotë për “Eskobarin e Ballkanit

lipjanipress

Daçiq anulon vizitën në Kroaci, ashpërsohen tonet mes dy shteteve

lipjanipress

Instrumentistët e Vegjël Popullor nga Lipjani shpërblehen me dy çmime në Festivalin e 14-të mbarëkombëtar në Fushë -Arrëz

lipjanipress

Buja: Qeveria e re PDK – AAK – Nisma

lipjanipress

Këto vende do të kenë ndërprerje të rrymës ditëve në vijim

lipjanipress

PDK e Lipjanit e pakënaqur me Projekt-Buxhetin e vitit 2018-2020

lipjanipress
Skip to toolbar