LipjaniPress

Franca i kundërpërgjigjet thirrjes së Erdoganit që turqit që jetojnë në Evropë t’i bëjnë nga 5 fëmijë

Bota Lajme

Deputetja e ekstremit të djathtë në Francë, Marion Marechal-Le Pen, i është kundërpërgjigjur thirrjes së presidentit të Turqisë, Recep Erdogan, bërë turqve që jetojnë në Evropë që të lindin nga pesë fëmijë.
Ajo ka thënë se e ardhmja e turqve në Evropë është Turqia dhe jo Evropa sic ka sugjeruar Erdogan, transmeton Express.

“I dashuri Erdogan, e ardhmja e turqve që jetojnë në Evropë është Turqia,” ka shkruar në Tëitter Le Pen.

Ditë më parë, Erdogan u bëri thirrje turqve që jetojnë në Evropë që të bjënë nga pesë fëmijë – dy më shumë se thirrja e tij e zakonshme ndaj turqve në atdhe – në një përpjekje për të shumëfishuar prezencën e tyre në kontinent në mënyrë që ata të jenë e ardhmja e Evropës.

Facebook Comments Box
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Nënkryetari i Komunës së Lipjanit, Fauz Xhemajli priti në takim sot Zëvendësministrin për Bujqësi, Pylltari dhe Zhvillim Rural, Shukri Maxhuni.

lipjanipress

Diplomati amerikan: Zgjedhjet e parakohshme nuk janë opsion

lipjanipress

Urime dita Kombëtare e 15 Shkurtit komunitetit Ashkanli

lipjanipress

Kërkohet ndihmë për shërimin e voglushes Elsa Sopa

lipjanipress

Tsipras në Beograd: Askush s’mund të na bëjë presion për njohjen e Kosovës

lipjanipress

Nuk ndryshon mënyra e votimit për mërgimtarët

lipjanipress

12-vjeçarja vdes pas përdorimit të tepërt të deodorantit

lipjanipress

Veseli: Luta mund të hidhërohet, por LDK nuk është as e dyta në Gjilan

lipjanipress

Krasniqi: Opozita s’do të bëhet hisedare e marrëveshjeve të dëmshme

lipjanipress

Nëse Thaçi i kërkon Serbisë ta njohë Kosovën, Vuçiq e ka një përgjigje

lipjanipress

Nesër në Mitrovicë nisin gërmimet për varrezë të dyshuara masive

lipjanipress

Filloi edhe asfaltimi i rrugës Magure-Blinajë (FOTO)

lipjanipress
Skip to toolbar