LipjaniPress

Franca vë në shënjestër grupet kriminale shqiptare ne qytetin Bourg-en-Bresse(FOTO)

Lajme

Mediat franceze shkruajnë se një aksion i madh ka filluar gjatë ditës së djeshme dhe ka vazhduar edhe orët e para të mëngjesit të sotëm për sa i përket goditjes së grupeve kriminale shqiptare në qytetin e Bourg-en-Bresse, në lagjen Kerinou.
Raportohet që më shumë se 100 policë të kenë qenë pjesë e këtij aksioni, ku bëhet e ditur se janë arrestuar disa dhjetëra persona, po nuk është bërë publik identiteti i asnjë prej të arrestuarve.

Ende nuk është bërë e ditur zyrtarisht numri i personave të arrestuar si dhe qëllimi për të cilin është ndërmarrë ky operacion.

Facebook Comments
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Lista Serbe thotë se është e gatshme ta votojë demarkacionin me Malin e Zi

lipjanipress

Çelaj, i gatshëm të kandidojë për kryetar të Prishtinës (Video)

lipjanipress

Instrumentistët e Vegjël Popullor nga Lipjani shpërblehen me dy çmime në Festivalin e 14-të mbarëkombëtar në Fushë -Arrëz

lipjanipress

Milaim Zeka: Nëse ju vrau PDK-ja pse bëtë koalicon me ta?

lipjanipress

Skandal në kopshtet e Tiranës! Edukatorja veprim të turpshëm me fëmijën (Foto)

lipjanipress

Çfarë kishte shkruar 10 ditë më parë Jashari për presidentin Thaçi?

lipjanipress

Zyrtari i EULEX’it: Sistemi i drejtësisë të jetë llogaridhënës kur bën gabime

lipjanipress

Gjendet traktori i vjedhur para 18 vjetësh (Video)

lipjanipress

SHBA-ja përgatitet për një sulm bërthamor nga Kim Jong-un

lipjanipress

Aderime në Nisma Socialdemokrate në Lipjan

lipjanipress

Formohet Klubi 2 Futbollistik “KF-Lipjani”

lipjanipress

Gjenden mbetje mortore në Novi Pazar

lipjanipress
Skip to toolbar