LipjaniPress

Franca vë në shënjestër grupet kriminale shqiptare ne qytetin Bourg-en-Bresse(FOTO)

Lajme

Mediat franceze shkruajnë se një aksion i madh ka filluar gjatë ditës së djeshme dhe ka vazhduar edhe orët e para të mëngjesit të sotëm për sa i përket goditjes së grupeve kriminale shqiptare në qytetin e Bourg-en-Bresse, në lagjen Kerinou.
Raportohet që më shumë se 100 policë të kenë qenë pjesë e këtij aksioni, ku bëhet e ditur se janë arrestuar disa dhjetëra persona, po nuk është bërë publik identiteti i asnjë prej të arrestuarve.

Ende nuk është bërë e ditur zyrtarisht numri i personave të arrestuar si dhe qëllimi për të cilin është ndërmarrë ky operacion.

Facebook Comments Box
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Kontingjenti i KFOR-it Italian dhuron donacion për klinikat e QKU-së, në vlerë 70 mijë euro

lipjanipress

Deklarata ‘bombë’ e presidentes kroate për serbët

lipjanipress

Daka e KQZ’së: Ne jemi gati për zgjedhje, obligimet e tjera i kryen Qeveria

lipjanipress

Detaje të reja nga përgjimet që çuan në arrestimin e zyrtarit të lartë të Qeverisë (Video)

lipjanipress

Alarmi i frikshëm: Bota mund të jetë në rrezik më të madh sesa përballja Rusi–Perëndim (Foto)

lipjanipress

Ditëve të fundit është shtuar dukshëm numri i të prekurve me sëmundjen e fruthit në Kosovë. Nga kjo sëmundje deri më tani kanë vdekur 2 persona, një fëmijë 15 muajsh dhe një 37 vjeçar.

lipjanipress

Aksion i madh policor në Skenderaj: Kapen armë, drogë e para të falsifikuara

lipjanipress

“Harvey” thyen rekordin amerikan me 1.250 milimetra shi për 58 orë

lipjanipress

Tribunali i Hagës reagon ndaj Zona Express – tregon në cilat raste u trajtua dhunimi i grave të Kosovës

lipjanipress

Hapat që duhet ndjekur për t’u regjstruar si votues jashtë Kosovës:

lipjanipress

Krime kundër njerëzimit në Siri, mbi 70 të vdekur në mesin e tyre edhe fëmijë vriten me helm kimikë

lipjanipress

Kroacia dhe Çekia me qëndrime të ndryshme rreth anëtarësimit të Kosovës në NATO

lipjanipress
Skip to toolbar