LipjaniPress

Fushata Zgjedhore për Zgjedhjet e 11 Qershorit 2017, po merr dimensione të reja zhvillimi nëpër komuna të Kosovës. Të enjëten koalicioni LDK-AKR-A, ka mbajtur konventën Zgjedhore me anëtarët dhe simpatizuesit e këtyre subjekteve politike.

Lajme Lipjani

Lipjan 8 qershor
Ishte numër i madh i atyre që kishin ardhur për ta përcjellur angazhimin politik të udhëheqësve të tyre.

Salla Rinore nuk kishte hapësirë të duhur për ti pranuar të gjithë këta anëtarë dhe simpatizues të cilët bartnin flamuj partiak dhe shtetëror. I pari i komunës së Lipjanit z. Imri Ahmeti i ka përshendetur të pranishmit : Isa Mustafën, kryetar i LDK-së, Avdullah Hotin kandidat për Kryeministër të Republikës të Kosovës, anëtarët e koalicionit: Behxhet Pacollin AKR dhe Mimoza Kusari –Lila , me bashkëpunëtorët e tyre.
Ahmeti fjalën e tij e kambështetur në rrugën e prirë nga Ibrahim Rugova. Ai , ka thënë se, votën e elektoratit nuk e kërkojmë vetëm mbi bazën e frymës rugoviane, por edhe mbi bazën e së tashmes, të ardhmes. Në fjalën e tij Ahmeti ishte i bindur se Koalicioni LDK-AKR-A, do të korrë fitore në Zgjedhjet e 11 Qershorit 2017. “Ashtu siç kemi fituar fitoren në Lipjan, më 12 qershor do të festojmë fitoren në tërë Kosovën. Orientimi ynë është integrimi evropian, prandaj na duhet një kryeministër evropian siç është Avdullah Hoti. LDK bashkë me partnerët e koalicionit është alternativa më e mirë dhe e vetme për Kosovën, sepse përbëhet nga njerëz të pastër para ligjit dhe para Zotit “. Kandidati për Kryeministër nga Koalcioni LDK-AKR-A

 

Facebook Comments
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

TAKIM I SEKRETARIATIT TË GRUAS AKTIVISTE TË LËVIZJES VETËVENDOSJE NË LIPJAN

lipjanipress

Kush është Avdullah Hoti, kandidati për Kryeministër i LDK’së?

lipjanipress

Tribunali i Hagës reagon ndaj Zona Express – tregon në cilat raste u trajtua dhunimi i grave të Kosovës

lipjanipress

Kaos komunikacioni në qendër të qytetit në rrugën  Gjergj Fishta.(VIDEO+FOTO)

lipjanipress

Lajmi i portaleve të pushtetit se Lëvizja VETËVENDOSJE! është në panikë ka rritur interesimin e qytetarëve për t’ju bashkuar Lëvizjes.

lipjanipress

Psikologu, këto janë simptomat e të prekurve nga “Balena Blu”

lipjanipress

Rrënimi i murit ruajti paqen në rajon: Vuçiq

lipjanipress

Poeti Lulzim Tafa në revistën “The World Poets Quarterly”

Press Lipjani

Buja: Qeveria e re PDK – AAK – Nisma

lipjanipress

Xhevat Shyqeri Berisha:Vota e shpresës, është vota për Kryetarin Kampion

lipjanipress

Veseli e Mustafa përplasen për afatin se kur votohet Demarkacioni

lipjanipress

Familja e veteranit të luftës Ilir Jasharit bëhët me banesë të re! (VIDEO)

lipjanipress
Skip to toolbar