LipjaniPress

Gadime më 22.04.2017 me inciativen e kryetarit të nën degës PDAK-së Gadime Afrim Limani dhe Maliq Danqit në përkrahje të nënkryetarit të komunitetev në lipjan z.Sefer Tasholli është bër pastrimi i një depoje ilegale të mbeturinave.(FOTO)

Lipjani

Pastrimi në lagjen e komunitetit Ashkanli në fshatin Gadime, më 22.04.2017 me inciativen e kryetarit të nën degës së PDAK-së,  Afrim Limani dhe të antarit Maliq Danqit në përkrahje të nënkryetarit të komuniteteve në Lipjan z.Sefer Tasholli është bërë pastrimi i një depoje ilegale të mbeturinave në fshatin Gadime në komunitetin Ashkanli, njiashtu Afrim Limani falenderoj drejtorin e kompanis së pastrimit Xhelal Krasniqi që ka qenë për së afermi në vendin ku ishte bërë pastrimi i këtyre mbeturinave.Në fund z.Afrim Limani bëri apel tek bashkëfshatarët që të jenë më të kujdesëshëm, të mos hedhin mbeturina, ta ruajm ambientin si në fshatin tonë po ashtu në të gjithë rajonin. Këto ishin fjalet e z.Afrim Limanit për Lipjanipress.com//

 

 

 

Facebook Comments
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Xhevat Shyqeri Berisha:Vota e shpresës, është vota për Kryetarin Kampion

lipjanipress

Kryetari i LDK’së uron Pashkët edhe përmes rrjetit social Twitter

lipjanipress

PDK dega në Lipjan sot me datë 03.10.2017, ka paraqitur Kallzim penal në Prokurorinë themelore në Prishtinë kundër Adem Duriqit, Drejtor i Drejtoratit për Prokurim, Komuna e Lipjanit.

lipjanipress

Në Qëndrën Kulturore Shqiptare në Stuttgart të Gjermaisë,shenohet 10 vjetori i Pavarësisë së Kosovës

lipjanipress

KOMUNITETI I FSHATIT LLUGAXHI NË LONDER MBËSHTET SELATIN RETKOCERIN

lipjanipress

Une Florim Shala anetar i Kryesise se PDK-se – dega ne Lipjan, demantoj lajmin e meparshem te disa mediave

lipjanipress

Jakup Lecaj: Ukraine , Ne Fshatin Karakurt ku jetojne Shqiptare.

lipjanipress

Këshilltarët e PDK-së,AAK-së dhe PSDK-së, thërrasin seancë të jashtëzakonshme

lipjanipress

Delegacioni i qytetit Martingy nga Zvicrra ka vizituar Komunën e Lipjanit(FOTO)

lipjanipress

Sabit H. Pacolli: Kryetari i degës së AKR-së në Lipjan uron besimtaret islam muajin e shenjtë të Ramazanit

lipjanipress

Gjatë Zgjedhjeve të 22 tetori pati edhe fletëvotime të prishura qëllimisht (FOTO)

lipjanipress

Komuna e Lipjanit kujdeset që zyrtarëve komunalë t’u vijë era e mirë

lipjanipress
Skip to toolbar