LipjaniPress

Gecaj merr mbështetjen e Malit të Zi për integrime evropiane

Lajme

Zëvendësministri i Administrimit të Pushtetit Lokal Bajram Gecaj i cili po qëndron për vizitë zyrtare në Mal të Zi është takuar me nënkryetarin e Parlamentit të këtij vendi, Genci Nimanbegu.

Ata kanë biseduar për forcimin e bashkëpunimit mes Kosovës dhe Malit të Zi.

Të dyja palët u dakoruan për bashkëpunim të ndërsjellë mes dyja vendeve në veçanti për fushat e përbashkëta që lidhin të dyja vendet në procesin e integrimit evropian, transmeton Klan Kosova.

Facebook Comments Box
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Asociacioni i Komunave serbe mund të formohet në Ditën e Pavarësisë së Kosovë

lipjanipress

Festohet 12 Qërshori, Dita e Çlirimit të Komunës së Lipjanit

lipjanipress

Në Pakistan dënim me vdekje për një postim në Facebook

lipjanipress

Gazeta Metro: Vritet Lavdrim Muhaxheri

lipjanipress

Po duam punë, mjaftë me mashtrime

lipjanipress

Mediat serbe: Thaçi do t’ua japë para deputetëve serbë për të votuar për ushtrinë

lipjanipress

10 Inspektorët e qeverisjes Mustafa në Prishtinë dalin para Gjykatës, akuzohen për korrupsion

lipjanipress

Gëzohuni, nesër moti do të jetë fantastik

lipjanipress

Shoqata “Jetimat e Ballkanit” ndihmon Komunën e Lipjanit me miell, pako higjenike dhe ushqimore

lipjanipress

Vajza e mbijetuar e Hamzë Jasharit rrëfën tmerrin që kishte ndodhur në mars të vitit 1998 (VIDEO)

lipjanipress

Partia e Ashkalive për Integrim – dega në Lipjan ka mbajtur Kuvendin Zgjedhor (FOTO+VIDEO)

lipjanipress

Kryeministër z.Ramush Haradinaj zëvendëskryeminister z.Fatmir Limaj shikoje këtë Çlirimtarin është nga Llapushniku Malush Gashin bashkëluftetarë i joni

lipjanipress
Skip to toolbar