LipjaniPress

“Gëzim Gashi ( Albin Kurti i Ashkalive dhe Egjiptianve)”

Lajme Lipjani

Levizja për Bashkëveprim ne sherbim te popullit dhe në iniciativen e bashkimit kombëtar ku edhe dihet se tashmë 1 vit e gjysmë perballet me shum probleme nga bashkëkombasit Ashkali dhe Egjiptian si ne sferen e jetesës gjithashtu mirqenjen sociale ku siq edhe deri tani shumë e shumë familje jan ndihmuar nga kjo Levizje Për Bashkëveprim.
Sipas një Ankete të cilën është bëre në disa komuna kjo Levizje gëzon mbështetje të fuqishme ku vlen të theksojm se kjo levizje është duke i ndjekur politikanët Ashkali, Egjiptijan dhe duke i akuzuar për hajni dhe keqëperdorime të detyres zyrtare.
Duke filluar nga pushteti lokal deri në nivelin qendror, po ashtu mbet e pa kjart se kjo Levizje a do të shëndrohet në subject politikë?,
Burime mbrenda LipjanPress nëse kjo levizje futet në garen zgjedhore beteja do të bëhet në mes Gëzim Gashi, Danush Ademi, Veton Berisha, ku edhe pasojat mund të jen për disa subjekte të shuhën komplet.

Facebook Comments Box
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

UP dëmtohet mbi gjysmë milioni euro, shkak një vendim i paligjshëm i ish-rektorit – askush s’jep përgjegjësi

lipjanipress

Pro dhe kundër dëbimit të refugjatëve në Gjermani

lipjanipress

Malaria e re e shfaqur në Azi paraqet kërcënim për botën

lipjanipress

Mbretëresha i shkruan Thaçit, uron për 9 vjetorin e Pavarësisë

lipjanipress

Deklasifikohen pamje nga shpërthimet bërthamore në SHBA (VIDEO)

lipjanipress

Përfundojnë “Ditët e Agimit” – rikujtohet vepra e Agim Ramadanit

lipjanipress

Eksperti nga Gjermania: Argumentet që zbulojnë manipulimet dhe mashtrimet e komisioneve për demarkacionin!

lipjanipress

Avni Nazmi Limani :kandidat pë asamblenë komunale në Lipjan

lipjanipress

Psikologu, këto janë simptomat e të prekurve nga “Balena Blu”

lipjanipress

Hoxha i SPRTK-së: Udhëheqja e RTK-së nuk jep përgjegjësi për asgjë

lipjanipress

Vazhdojn pritjet deri në pesë orë në Merdare

lipjanipress

Mediat ndërkombëtare: Vrasja e Ivanoviq mund të shkaktojë trazira në Kosovë

lipjanipress
Skip to toolbar