Lipjanipress

Gjenden të vdekur 10 ushtarë në Kashmir, u zunë nga orteku

Lajme

Të paktën 10 ushtarë u gjetën të vdekur nga orteku i borës në Kashmir, Indi.

Shtatë prej tyre kishin vdekur gjatë patrullimit që e bënin në atë zonë, në fakt në kufi me Pakistanin, njofton BBC, transmeton Gazeta Express.

Në incidente të ndara, një grup ushtarësh u zunë nga orteku. Tre prej tyre, u gjetën të vdekur ndërsa shtatë të tjerë u gjetën dhe u shpëtuan.

Ky rajon kohëve të fundit është goditur nga moti i rëndë me borë, i cili kishte shkaktuar edhe aksidente të mëdha në komunikacion dhe bllokimin e tij.

Facebook Comments

Related posts

Mashtrimet me kontrata të falsifikuara për tender në MASH’t – Detajet e aktakuzës ndaj ish-Ministrit Buja

lipjanipress

Lekaj: I shpjegova Fajonit se AAK nuk është kundër Demarkacionit, por kundërshton humbjen e territorit

lipjanipress

Kërkimfaljen e Vuciqit Stepanoviq e quan dyfytyrësi

lipjanipress
Albanian
Kalo te paneli