LipjaniPress

Gjermania dëbon 38 kosovarë përmes aeroportit të Mynihut

Lajme

Të mërkurën pasdite, 38 persona u dëbuan nga aeroporti i Munihut për në Prishtinë, kryeqytetin e Kosovës. Midis tyre një person i “rrezikshëm”.

Aplikacionet për azil të kosovarëve u refuzuan nga Zyra Federale për Migracionin dhe Refugjatët, shkruan media gjermane”BR24”, transmeton zeri.info

Në mesin e të dëbuarve janë 16 persona që kanë qëndruar së fundmi në Bavari. Katër prej tyre, sipas Ministrisë së Brendshme të Bavarisë, janë shkelës të ligjit të cilët janë dëbuar drejtpërdrejt nga burgu.

Një nga burrat cilësohet i “rrezikshëm”, i cili sipas autoriteteve donte të largohej nga vendi për në Siri. Të deportuarit e tjerë u sollën në Mynih nga shtete të tjera federale.

Facebook Comments
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Së shpejti fillon rregullimi i objektit social në Magurë

lipjanipress

Bordi dhe menaxhmenti i KEK-ut morën pagën e 13-të jashtë ligjshëm

lipjanipress

Anija e inteligjencës ruse fundoset në Detin e Zi (Video)

lipjanipress

ZHURMA PËR KRIMINELET SERB

lipjanipress

Dy të vrarët dhe i plagosuri në Bazel, shqiptarë

lipjanipress

Vuçiqi porosit BE-në: Mos na predikoni më për shtetin e së drejtës

lipjanipress

Molliqaj: Hyjmë koalicion me LDK-në, por pa Isa Mustafën

lipjanipress

Mesazhe paqeje e tolerance për Kurban Bajram

lipjanipress

Urimi i veçantë i kryetarit legjendar

lipjanipress

Kusari e Sejdiu kërkojnë Komision Hetimi Parlamentar për Politizim të Bordeve dhe Pozitave të Larta

lipjanipress

Në Lipjan Therr me thikë kushëririn

lipjanipress

Organizata Gjermane ASB ,në bashkëpunim me Komunën e Lipjanit, ka shpërnda pajisje bujqësore për 15 familje

lipjanipress
Skip to toolbar