LipjaniPress

Gjermania dëbon 38 kosovarë përmes aeroportit të Mynihut

Lajme

Të mërkurën pasdite, 38 persona u dëbuan nga aeroporti i Munihut për në Prishtinë, kryeqytetin e Kosovës. Midis tyre një person i “rrezikshëm”.

Aplikacionet për azil të kosovarëve u refuzuan nga Zyra Federale për Migracionin dhe Refugjatët, shkruan media gjermane”BR24”, transmeton zeri.info

Në mesin e të dëbuarve janë 16 persona që kanë qëndruar së fundmi në Bavari. Katër prej tyre, sipas Ministrisë së Brendshme të Bavarisë, janë shkelës të ligjit të cilët janë dëbuar drejtpërdrejt nga burgu.

Një nga burrat cilësohet i “rrezikshëm”, i cili sipas autoriteteve donte të largohej nga vendi për në Siri. Të deportuarit e tjerë u sollën në Mynih nga shtete të tjera federale.

Facebook Comments Box
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Ka mbyllur punimet Konferenca e dytë Shkencore Ndërkombëtare “Gjuhësi, letërsi dhe kulturë”, ICLLC 2017 e Kolegjit AAB

Press Lipjani

PDK-Lipjan Ismet Hajrullahu, nominohet kandidat për kryetar të komunës së Lipjanit nga Partia Demokratike e Kosovës!

lipjanipress

Rrëzohet shtylla elektrike në Lipjan Femijet luajn me rrymen (FOTO)

lipjanipress

Presidenti kërkon drejtësi për shqiptarët e serbët e vrarë në Kosovë.(VIDEO)

lipjanipress

Portali i njohur evropian shkruan se SHBA-ja detyroi Thaçin të heq dorë nga ushtria

lipjanipress

Vllasi thotë se dikush e ka thirrur nga Rusia pas sulmit (Video)

lipjanipress

Turqia mban të bllokuar Wikipedia’n

lipjanipress

A JANË TË RREZIKUR NGA KANCERI DHE LEUKEMIA? ATA QË JETOJN DHE PUNOJN AFËR LINJAVE TË TENSIONIT TË LARTË

lipjanipress

Helikopteri ushtarak rrëzohet mbi ndërtesat e banuara

lipjanipress

« Jep dorëheqje » trajneri i KF Ulpianës?

Granit

U mbajt mbledhja e 3-të me radhë e Kuvendit Komunal të Lipjanit

lipjanipress

Jakup Lecaj: Ukraine , Ne Fshatin Karakurt ku jetojne Shqiptare.

lipjanipress
Skip to toolbar