LipjaniPress

Gjuriq: Asociacioni të themelohet ashtu siç jemi marrë vesh në Bruksel

Lajme

Drejtori i të ashtuquajturës Zyrës për Kosovën në Serbi, Marko Gjuriq, ka thënë se Asociacioni i Komunave me Shumicë Serbe duhet të formohet nga serbet në Kosovë, në përputhje me Traktatin e Brukselit, gjegjësisht nga politikanët jo shqiptarë
“Kjo nuk është mënyra më e mirë e formimit të Asociacionit, mirëpo për të ramë dakord në Bruksel dhe tani po presim serbët. Marrëveshja është që të formohet në bazë të asaj çka është folur në Bruksel në mes të dy palëve, Prishtinës dhe Beogradit”, ka thënë Gjuriq, transmeton express.

Facebook Comments Box
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Të hënën funksionalizohet zyra për vërtetime të veteranëve (Video)

lipjanipress

Ditëve të fundit është shtuar dukshëm numri i të prekurve me sëmundjen e fruthit në Kosovë. Nga kjo sëmundje deri më tani kanë vdekur 2 persona, një fëmijë 15 muajsh dhe një 37 vjeçar.

lipjanipress

Deputetja e Vetëvendosjes e pranon se Shpend Ahmeti ishte në jaht, ankohet për reagimet

lipjanipress

Ushtarët amerikanë vijnë në Kosovë, ja çfarë operacionesh do të kryejnë

lipjanipress

10 Inspektorët e qeverisjes Mustafa në Prishtinë dalin para Gjykatës, akuzohen për korrupsion

lipjanipress

Dardan Molliqaj konfirmon dorëheqjen si sekretar organizativ i VV-së

lipjanipress

Thaçi rrugës për Bruksel në takim me krerët e BE’së: Do të flasim për vizat dhe për FSK’në

lipjanipress

Kraishta dhe Varigoci me LDK-në për kryeministrin në ardhje Prof.Dr. Avdullah Hoti

lipjanipress

Le Figaro: Kosova, zona ku depërtojnë ekstremistët islamikë

lipjanipress

Mjegulla bllokon Shkupin, anulohen fluturime, aterime në Prishtinë e Ohër…

lipjanipress

Publikohet edhe video e fushatës luksoze të Refiqe Tërnavës

lipjanipress

Beteja moderne e Kosovës – Thaçi i jep ujë Vuçiqit (Foto)

lipjanipress
Skip to toolbar