LipjaniPress

Gjykata kthen taksistët e dëbuar në Aeroportin e Prishtinës

Lajme

Kryetari i Sindikatës së Sektorit Privat të Kosovës, Jusuf Azem,i bëri të ditur se kanë fituar kontestin për kthimin e taksive në Aeroportin e Prishtinës, të cilët ishin larguar nga aty që nga viti 2012.

“Sot e përmbyllim një proces gjyqësor, që ka filluar në vitin 2013 me rastin e largimit të taksive nga ANP, ku pa të drejtë këta 30 taksistë u larguan. Megjithatë ne nuk lamë hapësirë pa shfrytëzuar dhe fatbardhësisht pas një gjyqi maratonik, ky proces përfundoi me një vendim. Gjykata Themelore besoi se largimi i taksive ka qenë jo valid”, tha Azemi në një konferencë për media.

Sipas tij, ky vendim e obligon komunën e Lipjanit që brenda 30 ditësh ta zbatojë vendimin.

Abaz Ajeti, kryetar i Shoqatës së Autotaksive tha se 30 taksi janë larguar nga Aeroporti dhe se tash pritet që këta punëtorë të kthehen në punë dhe të kompensohen.

Facebook Comments Box
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Thaçi fton për “dekriminalizim të partive politike”

lipjanipress

Kryeministri i frikësohet gazit lotsjellës, bën thirrje opozitës të mos bllokojë e izolojë Kosovën

lipjanipress

Kosova nuk i pranon më pasaportat e serbëve të Kosovës

lipjanipress

Kryetari Ahmeti realizon premtimin për ndërimin e shkollës në fshatin Mirenë

lipjanipress

Policia Merr në Pyetje Deputetin Milaim Zeka për Shmangie nga Tatimi

lipjanipress

Listë e zezë për kompanitë që lanë udhëtarët të presin në aeroporte

lipjanipress

Sulmohet me thikë një polic në Prizren, arrestohen katër të dyshuar

lipjanipress

Trump e largon Amerikën nga një marrëveshje e rëndësishme tregtare

lipjanipress

Hyn në fuqi Ligji për pandeminë COVID-19, këto janë dënimet e parapara për ata që nuk respektojnë masat

lipjanipress

Mediat serbe: Trump dhe Putin ndajnë botën, e nisin me Kosovën!

Press Lipjani

Hoxhaj: Serbia po përgatit skenarë të tjerë të provokimeve në rajon

lipjanipress

Mogherini ia përsërit Vuçiqit: Pa e njohur Kosovën s’hyni në BE

lipjanipress
Skip to toolbar