LipjaniPress

Gjykata merr vendim për Milaim Zekën, e lë në arrest shtëpiak

Lajme

Gjykata Themelore në Prishtinë e ka rrëzuar propozimin e prokurorisë speciale për dhënien e 30 ditëve paraburgim për Milaim Zekën, raporton Express.

Gjykata ka vendosur që Zekës t’ia shqiptoj masën e arrestit shtëpiak prej një muaji. Lajmin e ka konfirmuar për Express, pala mbrojëse e Milaim Zekës, avokati, Gazmend Halilaj.

Ai ka sqaruar, se ka arritur që ta bindë gjyaktën se pretendimet e prokurorisë për këtë rast nuk qëndrojnë

“Pretendimet kinse ka të bëjë me krim të organizuar nuk qëndrojnë, sepse mbrojta konsideron ka arritur që ta bindë Gjykatën se fare nuk kemi të bëjmë me natyrën e kësaj vepre, por me veprat me të cilat mund të vendose në nivel lokal. Edhe pse për të njëjtën nuk e gëzon asnjë element. Gjykata vendosi për një muaj arrest shtëpiak”, ka thënë Halilaj.

Tutje avokati, Halilaj thekson se për vendimin e gjykatës për dhënien e arrestit shtëpiak ndaj deputetit Milaim Zeka do të bëjë ankesë në Gjykatën e Apelit.

Facebook Comments
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Fillon puna për suspendimin e zyrtarëve me aktakuzë

lipjanipress

Veseli: Të rënët e Rezallës janë meritorë të lirisë sonë

lipjanipress

Konjufca ia përsërit Fajonit qëndrimin e VV’së për Demarkacion

lipjanipress

MUSTAFA OPTIMIST SE KRYETAR I VUSHTRRISË DO TË BËHET NJERIU I DYSHUAR PËR KOPJIM NË PROVIMIN E JURISPODENCËS

lipjanipress

Nikolic dhe Vucic nisin takimin me Mogherinin

lipjanipress

Suedia rikthen shërbimin e detyrueshëm ushtarak

lipjanipress

Përplasen dy trena mes vete, disa të lënduar (Foto)

lipjanipress

Një muaj paraburgim policit dhe zyrtarit të Shërbimeve Korrektuese për armëmbajtje pa leje

lipjanipress

Brukseli, liderëve të Kosovës dhe Serbisë: Qetësohuni

lipjanipress

U ndihmuan me miell mbi 600 familje me nevojë në tërë Kosovën

lipjanipress

NEVOJA PËR REFORMA NË DIPLOMACINË E KOSOVËS

lipjanipress

GLLOGOVCI DËSHMOJ SE KRYETARI IMRI AHMETI ISHTE DHE DO JETË KRYETARI I LIPJANIT EDHE PËR KATËR VITE

lipjanipress
Skip to toolbar