LipjaniPress

Gjykata merr vendim për Milaim Zekën, e lë në arrest shtëpiak

Lajme

Gjykata Themelore në Prishtinë e ka rrëzuar propozimin e prokurorisë speciale për dhënien e 30 ditëve paraburgim për Milaim Zekën, raporton Express.

Gjykata ka vendosur që Zekës t’ia shqiptoj masën e arrestit shtëpiak prej një muaji. Lajmin e ka konfirmuar për Express, pala mbrojëse e Milaim Zekës, avokati, Gazmend Halilaj.

Ai ka sqaruar, se ka arritur që ta bindë gjyaktën se pretendimet e prokurorisë për këtë rast nuk qëndrojnë

“Pretendimet kinse ka të bëjë me krim të organizuar nuk qëndrojnë, sepse mbrojta konsideron ka arritur që ta bindë Gjykatën se fare nuk kemi të bëjmë me natyrën e kësaj vepre, por me veprat me të cilat mund të vendose në nivel lokal. Edhe pse për të njëjtën nuk e gëzon asnjë element. Gjykata vendosi për një muaj arrest shtëpiak”, ka thënë Halilaj.

Tutje avokati, Halilaj thekson se për vendimin e gjykatës për dhënien e arrestit shtëpiak ndaj deputetit Milaim Zeka do të bëjë ankesë në Gjykatën e Apelit.

Facebook Comments Box
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Veseli:Fillimi i Ri është garancë për Shtetin e Kosovës dhe fuqizimin e tij (FOTO)

lipjanipress

Ministri Shala falënderon ambasadorët për ndihmën që dhanë për rrënimin e murit

lipjanipress

Ashkalit e Lipjanit të mobilizuar për Zgjedhjet Lokale

lipjanipress

Fuad Ramiqi dhe 4 imamë deklarohen të pafajshëm

lipjanipress

Deklarata shokuese e ish ushtarit serb: Me eshtrat e shqiptarëve janë shtruar rrugët (VIDEO)

lipjanipress

Zvicra në nevojë për 134 mijë punëtorë të rinj me orar të plotë

lipjanipress

Zhurma misterioze zgjon banorët në orët e hershme të mëngjesit (Video)

lipjanipress

Problemet e dorëzimit në AstraZeneca: çfarë qëndron pas?

lipjanipress

Shukri Buja: Ja çka më pyetën hetuesit!

lipjanipress

Ismet Beqiri e godet Albin Kurtin: Unë nuk kam shtet rezervë sikur ti

lipjanipress

KEDS ka njoftuar për vendet që do të kenë ndërprerje të rrymës gjatë ditës së nesërme

Press Lipjani

QENDRA E LËVIZJES VETËVENDOSJE! NË LIPJAN, NË NJË TUBIM MADHËSHTOR BËRI PREZANTIMIN E KANDIDATIT PËR KRYETAR TË KOMUNËS SË LIPJANIT DHE KANDIDATËVE PËR KUVENDIN E KOMUNËS SË LIPJANIT.(VIDEO+FOTO)

lipjanipress
Skip to toolbar