LipjaniPress

Grabitet shtëpia e kandidatit për deputet (Video)

Lajme

 

Dikush demoloi e vodhi shtëpinë e kandidatit për deputet të Vetëvendosjes, Sadri Ramabajës.
Mesditën e së hënës rreth orës 14:00 persona të panjohur hynë në shtëpinë e kandidatit për deputet nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje, Sadri Ramabaja derisa ai ishte duke ligjëruar në fakultet.

“Më ka telefonu gruaja dhe më ka rrëfyer se kur është kthyer në shtëpi e ka gjetur në gjendjen që nuk e kemi parë asnjëherë. Skenat kur erdha dhe i pashë më kujtun vitet e 80’ta kur UDB’ja jugosllave më kishte arrestu për herë të tretë”, tha ai për Klan Kosovën.

Ramabaja po pretendon se hajdutët nuk ishin të zakonshëm e madje sipas tij ata edhe kishin një mesazh të qartë për të.

Sipas tij ata kishin një mesazh të qartë për të.

“Kandidimi për deputet e ka penguar dikë. Prapa kësaj mendoj se janë mbetjet e shërbimit serb këtu ”, tha ai.

Nga shtëpia u morën disa gjëra, përfshirë një laptop, pasaporta e gruas së tij, një aparat për matjen e tensionit dhe aparat për matjen e tensionit në gjak.

Facebook Comments Box
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

“Martesa për letra”, prioritet i shqiptarëve në Maqedoni

lipjanipress

Te Kojshia Show i ftuar Gani Geci (VIDEO)

lipjanipress

Ta ndihmojmë invalidin e luftës Irfan Xhaferin

lipjanipress

Të hënën Kryesia, për seancën e Kuvendit parashihen dy interpelanca të kryeministrit

lipjanipress

Gazetari Musa Mustafa është kërcënuar me jetë, përmes një SMS-je të dërguar në gjuhën serbe nga një numër i operatorit IPKO.

Press Lipjani

MUSTAFA OPTIMIST SE KRYETAR I VUSHTRRISË DO TË BËHET NJERIU I DYSHUAR PËR KOPJIM NË PROVIMIN E JURISPODENCËS

lipjanipress

Rruga apo Laminati që u ndërtua nga Ministria e Pal Lekaj

lipjanipress

Psikologu, këto janë simptomat e të prekurve nga “Balena Blu”

lipjanipress

Ky është rusi më i kërkuar në botë, për spiunazh ndërkombëtar

lipjanipress

Kjo është gruaja që e dogji Shqipërinë në vitin ’97 (Video)

lipjanipress

Shoqata “Jetimat e Ballkanit” ndihmon Komunën e Lipjanit me miell, pako higjenike dhe ushqimore

lipjanipress

Qytetari në Resnjë ndërroi jetë përderisa prente dru

lipjanipress
Skip to toolbar