LipjaniPress

Grabitet shtëpia e kandidatit për deputet (Video)

Lajme

 

Dikush demoloi e vodhi shtëpinë e kandidatit për deputet të Vetëvendosjes, Sadri Ramabajës.
Mesditën e së hënës rreth orës 14:00 persona të panjohur hynë në shtëpinë e kandidatit për deputet nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje, Sadri Ramabaja derisa ai ishte duke ligjëruar në fakultet.

“Më ka telefonu gruaja dhe më ka rrëfyer se kur është kthyer në shtëpi e ka gjetur në gjendjen që nuk e kemi parë asnjëherë. Skenat kur erdha dhe i pashë më kujtun vitet e 80’ta kur UDB’ja jugosllave më kishte arrestu për herë të tretë”, tha ai për Klan Kosovën.

Ramabaja po pretendon se hajdutët nuk ishin të zakonshëm e madje sipas tij ata edhe kishin një mesazh të qartë për të.

Sipas tij ata kishin një mesazh të qartë për të.

“Kandidimi për deputet e ka penguar dikë. Prapa kësaj mendoj se janë mbetjet e shërbimit serb këtu ”, tha ai.

Nga shtëpia u morën disa gjëra, përfshirë një laptop, pasaporta e gruas së tij, një aparat për matjen e tensionit dhe aparat për matjen e tensionit në gjak.

Facebook Comments
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Banorët e fshatit Vojnovc kanë filluar ndërtimin e shtëpisë bashkëfshatarit të tyre të ndjerë Bekim Mehmetit ,veteranit të UÇK-së.

Press Lipjani

Kryetari Imri Ahmeti gjatë ditës së sotme ka parë nga afër mbarëvajtjen e punimeve në Gadime

lipjanipress

Ndrroi jet gazetari Ganimet Klaiqi

lipjanipress

Historiku i fshatit “Shalë:” Komuna Lipjanit

lipjanipress

Ambasadori i SHBA’së thirrje prokuroreve e gjykatëseve: Luftojini kriminelët

lipjanipress

Drejtori i Klinikës: Vllasi jashtë rrezikut, aktualisht s’ka nevojë për ndërhyrje kirurgjike

lipjanipress

Gjilan: Merr para ryshfet, arrestohet nga policia

lipjanipress

KURTI: TASH ËSHTË KOHA QË PRISHTINA TA MBAJË SHPENDIN

lipjanipress

SHBA vret me dron 3 pjesëtarë të Al-Kaidës

lipjanipress

Reagon Ali Ahmeti: Deklarata e partive shqiptare nuk cenon shtetin e Maqedonisë

lipjanipress

Rrëfimi që do t’ju prekë: Zvicerania që e kuptoi pas 18 vjetësh se është shqiptare

lipjanipress

Këta janë kandidatët për Kryeministër nga katër partitë më të mëdha

lipjanipress
Skip to toolbar