LipjaniPress

Gratë e mjelin veten si protestë kundër shfrytëzimit të lopëve (VIDEO)

Lajme

Disa gra aktiviste i kanë mjelë gjinjtë e vet në qendër të Vjenës si protestë kundër shfrytëzimit të lopëve.
Katër gratë, të cilat i kishin sytë e mbyllura me shirit të zi, janë anëtare të Shoqatës kundër Fabrikave të Kafshëve (VGT), transmeton Express.

“Kjo do të ishte sikur ta merrje një grua, ta lije shtatzënë, t’ia merrje fëmijën në ditën e parë dhe t’ia largoje dhe në fund t’ia pije qumështin,” ka thënë njëra nga aktivistet e VGT.

Ndërsa një aktiviste tjetër ka thënë se për prodhimin e një litre qumështi duhen një mijë litra ujë, duke e nënvizuar sasinë e madhe të ujit të përdorur në prodhimin e qumështit të pasterizuar./Express/

Facebook Comments
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

I refuzohet azili, refugjati i vë flakën vetes (Video)

lipjanipress

Pamje ekskluzive: Momenti kur Jashari shkon për ta qëlluar në shtëpi Vllasin (Video)

lipjanipress

PDK-Lipjan z. Hajrullahu vizitoi familjen Bekteshi në Rufc të Ri

lipjanipress

Deda: Partia jonë në maj del me kandidatin për Prishtinë

lipjanipress

Gjenerali amerikan: Mund të nis lufta në Europë

lipjanipress

Oficeri i policisë ia përplas hajnit kokën për makine (Video +16)

lipjanipress

Kapet personi i shumëkërkuar në Kosovë (Foto)

lipjanipress

Scott: Kosova nuk duhet të ngutet me ushtri

lipjanipress

Iraku nuk e njeh Kosovën edhe pse “po përballet me presion”

lipjanipress

Nënkryetari Tasholli nënshkruan marrëveshje bashkëpunimi për zhvillim ekonomik

lipjanipress

Shefi i Aleancës Kosovare të Bizneseve dënohet me 18 muaj burgim

lipjanipress

Haradinaj nesër para Gjykatës në Colmar ballafaqohet me akuzat e Serbisë

lipjanipress
Skip to toolbar