LipjaniPress

Gratë e mjelin veten si protestë kundër shfrytëzimit të lopëve (VIDEO)

Lajme

Disa gra aktiviste i kanë mjelë gjinjtë e vet në qendër të Vjenës si protestë kundër shfrytëzimit të lopëve.
Katër gratë, të cilat i kishin sytë e mbyllura me shirit të zi, janë anëtare të Shoqatës kundër Fabrikave të Kafshëve (VGT), transmeton Express.

“Kjo do të ishte sikur ta merrje një grua, ta lije shtatzënë, t’ia merrje fëmijën në ditën e parë dhe t’ia largoje dhe në fund t’ia pije qumështin,” ka thënë njëra nga aktivistet e VGT.

Ndërsa një aktiviste tjetër ka thënë se për prodhimin e një litre qumështi duhen një mijë litra ujë, duke e nënvizuar sasinë e madhe të ujit të përdorur në prodhimin e qumështit të pasterizuar./Express/

Facebook Comments Box
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Haradinaj mesazh nga Franca për Pavarësinë

lipjanipress

DËBIMI I SHQIPTARËVE NGA SANXHAKU I NISHIT 1878/1789:NJËQIND E KATËRDHJETË VJETË MË PARË (FOTO)

lipjanipress

Nderohet Dëshmori Xhavit Kozhani, martirët e fshatit Ribar i Madh dhe Zllakuqan

lipjanipress

Ta ndihmojm Florentin i cili është diagnostifikuar me Leukemia Akute.

lipjanipress

Buja tregon se kush e bindi të heq dorë nga kandidimi për deputet

lipjanipress

Ja çka thonë të moshuarit për mungesën e WC-ve publike në Prishtinë (VIDEO)

lipjanipress

LËVIZJA VETËVENDOSJE! QENDRA NË LIPJAN PREZENTON PROGRAMIN ME TË CILIN DO TË UDHËHEQ KOMUNËN

lipjanipress

A e mblodhi Kryesinë e LDK’së çështja e ushtrisë?

lipjanipress

As AAK nuk kthehet mbrapa- ushtria duhet të themelohet

lipjanipress

Mali me borë në mes të Shkupit (VIDEO)

lipjanipress

PDK vendos nesër nëse do ta përkrahë mocionin e opozitës për rrëzimin e Qeverisë

lipjanipress

Rrahje mes disa personave në Lipjan (FOTO+VIDEO)

lipjanipress
Skip to toolbar