LipjaniPress

Hahn: Kodi telefonik rezultat i dialogut Kosovë – Serbi

Lajme

Komisionari europian, Johannes Hahn, ka mirëpritur nisjen e operimit të kodit të ri telefonik +383 të Kosovës, për të cilin ka thënë se është rezultat i dialogut të Kosovës me Serbinë.

Në një postim në Twitter, Hahn ka thënë se kodi telefonik është rezultat i dialogut të ndërmjetësuar nga Bashkimi Europian mes Kosovës dhe Serbisë.

“Mirëpres thirrjen e parë të Kosovës me kodin e saj telefonik +383. Kjo tregon se dialogu Serbi – Kosovës po jep rezultate, hap pas hapi”, ka shkruar Hahn në Twitter.

Facebook Comments Box
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Goditet në kokë me shufër hekuri një 12-vjeçar nga Shkupi

lipjanipress

Bashkë me Lavdimin, është vrarë edhe vëllai i Ridvan Haqifit, Bilalli

lipjanipress

Ahtisaari ka plan edhe për Kataloninë

lipjanipress

Edhe një ish-ushtar i UÇK-së ftohet nga dhomat Speciale

lipjanipress

Ta ndihmojm Florentin i cili është diagnostifikuar me Leukemia Akute.

lipjanipress

Komandanti i KFOR’it nuk e përkrah Ushtrinë e Kosovës

lipjanipress

U mbajt mbledhja e 3-të me radhë e Kuvendit Komunal të Lipjanit

lipjanipress

“Vendi të shkojë në zgjedhje – edhe në mungesën time”

lipjanipress

Thaçi: Progresi nëntëvjeçar i Kosovës është vlerësuar nga Trump dhe liderët europianë (Video)

lipjanipress

Molliqaj: Hyjmë koalicion me LDK-në, por pa Isa Mustafën

lipjanipress

KQZ numëron 99.88 % të votave- PAN prin e para (Foto)

lipjanipress

Ky është moti për pesë ditët e ardhshme

Press Lipjani
Skip to toolbar